Budućnost lako s Lovćenom, Ulcinjani namučili Mornar

Važnu pobjedu u borbi za plej-of, samim tim i za plasman u ABA 2 ligu, ostvarila Sutjeska protiv Teoda
120 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Ivanović, Budućnost Voli - Lovćen, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 21.04.2018. 20:06h

Poslije dva kola Erste Superlige, samo dva tima imaju maksimalan skor, i to oni od kojih se očekivalo - Budućnost Voli i Mornar.

Lovćen je odolijevao vječitom šampionu Crne Gore u „Morači” do poluvremena, da bi u nastavku izabranici Aleksandra Džikića zaigrali mnogo ozbiljnije i stigli do veoma ubjedljive pobjede - 93:67 (17:18, 20:17, 27:18, 29:14).

Nikola Ivanović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, Nemanja Gordić je dao 18, Aleksa Ilić i Kajl Lendri po 15, a Danilo Nikolić 12.

U ekipi Petra Jovanovića samo su dvojica košarkaša imala dvocifren učinak - bivši igrač Budućnosti i nekadašnji reprezentativac Crne Gore, Aleksa Popović, i Petar Aranitović, koji su upisali po 16 pogodaka.

Mornar je znatno teže stigao do pobjede, jer je u lokalnom derbiju u Ulcinju savladao istoimeni domaći tim sa 80:72 (23:19, 19:24, 18:13, 20:16).

Tim Darka Vujačića je imao minimalnu prednost na poluvremenu, ali je u odlučujućim trenucima do izražaja došla klasa polufinaliste plej-ofa ABA lige.

Derek Nidam je prednjačio sa 32 koša, četiri asistencije, tri uhvaćene, ali i osam izgubljenih lopti, dok je Uroš Luković upisao 18 poena i 15 skokova. U domaćem timu je najbolji bio prvi strijelac regularnog toka Erste lige, Kejsi Šeferd, sa 20 koševa, osam dodavanja i šest skokova.

Sutjeska je u veoma važnom duelu za plasman u plej-of, a samim tim i ulazak u ABA 2 ligu, porazila Teodo sa 75:61 (17:11, 23:22, 9:19, 26:9). Nikšićani su u posljednjoj četvrtini odigrali odlično i prekinuli niz od sedam poraza u međusobnim mečevima sa Tivćanima!

Nikola Pavlićević i Nikola Đoković su ubacili po 22 poena za domaće, kod gostiju je najefikasniji bio Mihailo Sekulović sa 14.