Dulović i Damjanović zlatni u Umagu

Dulović je trijumfovao u konkurenciji mlađih seniora, a Damjanović kod djevojčica do 12 godina.
Nenad Dulović, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 05.07.2018. 17:29h

Crnogorski karatisti Nenad Dulović i Jovana Damjanović osvojili su zlatne medalju na Svjetskom kupu u Umagu.

Član Omladinca u finalnom meču kategorije do 60 kilograma pobijedio je Vladislava Tolstova iz Rusije 5:1.

Na putu do finala eliminisao je Italijana Salvatija Agusta 5:1, Holanđanina Đorija Takmermansa 8:0, Eljana Mamadrzajeva iz Azerbejdžana 3:0 i u polufinalu sudijskim izjašnjavanjem Ukrajinca Viktora Stefanjuka.

Damjanović je u finalnom meču kategorije do 40 kilograma, sudijskim izjašnjavanjem, slavila protiv Dunje Jovović iz Srbije.

Članica Bijele, zvanična vicešampionka Balkana, bila je slobodna u prvom kolu, a do finala došla je pobjedama protiv Marije Malahove iz Bjelorusije 8:0 i Mađarice Ane Kofer 4:0.