Dukati letio Muđelom, Lorenco prvi, Doviciozo drugi

Dukatiju dva prva mjesta, na žalost domaćih navijača Doviciozo je bio drugi, Doktor treći na Jamahi
Horhe Lorenco, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 03.06.2018. 14:14h

Vozač Dukatija Horhe Lorenco pobijedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Italije. Lorenco je na stazi Muđelo pobijedio rezultatom 41 minut, 43,230 sekundi.

On je već u prvoj krivini obišao Valentina Rosija, koji je krenuo sa pol pozicije, stekao je solidnu prednost i sačuvao je do kraja trke.

Drugo mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Andrea Doviciozo, sa 6,370 sekundi zaostatka a treći je bio Valentino Rosi iz Movistar Jamahe sa zaostatkom od 6,629 sekundi.

Vodeći u generalnom plasmanu Mark Markes iz Repsol Honde izletio je sa staze u četvrtom krugu, a trku je završio na 16. mjestu.

Markes je ostao prvi sa 23 boda više od Rosija, dok je treći Maverik Vinjales, koji je danas zauzeo osmo mjesto.

Naredna trka u šampionatu na programu je 17. juna u Barseloni.