Boškoviću zlato, Dževerdanović bronzani

Bojan Bošković, Foto: Karate savez Crne Gore
Ažurirano: 26.05.2018. 19:45h

Crnogorski karatista Bojan Bošković osvojio je zlatnu medalju, dok je Janko Dževerdanović bio bronzani na turniru Premijer lige za mlade u Sofiji.

Bošković je u finalnom meču u konkurenciji juniora, u kategoriji do 68 kilograma, pobijedio Francuza Junisa Salmija 8:0.

Junior Omladinca u polufinalu savladao je Japanca Kotara Nakamuru 4:2, dok je u grupi eliminisao sudijskim izjašnjavanjem Mohameda Almalkija (0:0) iz Saudijske Arabije, Amerikanca Ivana Fernandeza 3:0, Jasina Sekurija iz Maroka 2:0 i Ivana Popova iz Rusije 1:0.

U kategoriji do 68 kilograma bilo je prijavljeno 114 takmičara.

Bošković je zvanični kadetski prvak svijeta i juniorski vicešampion Evrope.

Dževerdavić je bio bronzani u kokurenciji juniora do 55 kilograma, a u meču za treće mjesto i medalju pobijedio je Maksima Krasnova iz Rusije 4:0.

Dževerdanović je u grupi ostvario tri pobjede, ali ga je zaustavio Japanac Masaki Jamaoko, koji ga je plasmanom u finale povukao u repesaž.

Uspješan nastup imao je i junior Ilija Radonjić u kategoriji do 76 kilograma, koji je zaustavljen u repesažu i na kraju završio na 11. mjestu.