Klivlend čeka da Boston završi posao sa Filadelfijom

Klivlend i u četvrtom meču bolji od Toronta, Filadelfija smanjima prednost Bostona u seriji
Lebron Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.05.2018. 06:03h

Košarkaši Klivlenda plasirali su se u finale istočne konfenrecije NBA lige pošto su i u četvrtom meču bili bolji od Toronta (128:93).

Kavalirsi će i dalje čekati ime protivnika pošto je Filadelfija savladala Boston (103:92) i smanjila rezultat u polufinalnoj na 3:1.

Klivlend je u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednosti, ali je Toronto dobrom igrom uspio da povede početkom druge četvrtine.

Domaćin je odgovorio i već do poluvremena vratio stvari na svoje mjesto pošto je stekao 16 poena prednosti.

Džejms je meč završio sa 29 poena, Kevin Lav se zaustavio na 23, a Kajl Korver je upisao 16 poena. Kod Toronta Valančiunas je bio najefikasniji sa 18 poena.

Filadelfija je nošena Dariom Šarićem izbjegla metlu u duelu sa Bostonom - hrvatski as je meč završio sa 25 poena. Ti Džej Mekonel upisao je 19 poena, Ben Simons 19, dok je Džoel Embid upisao 15 poena.

Kod Bostona Džejson Tejtum je upisao 20 poena, a Markus Smart 17.

Peti meč igra se u Bostonu u noći između srijede i četvrtka.