Mornar u plej-of sa drugog mjesta, Lovćenu mjesto u ABA2 ligi

Polufinalne serije, do dvije pobjede, kreću 19. maja...
76 pregleda 7 komentar(a)
KK Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 15.05.2018. 18:42h

Mornar će imati prednost domaćeg terena u prvom meču i eventualnoj majstorici polufinala plej-ofa protiv Sutjeske, dok je četvrti učesnik plej-ofa, samim tim i putnik u ABA2 ligu Lovćen (uz Sutjesku), epilog je posljednjeg kola Erste Superlige.

Barani su drugu poziciju i prednost domaćeg terena izborili pobjedom u Nikšiću, protiv direktnog konkurenta, sa 74:70.

Mornar se, tako, revanširao Sutjesci za poraz u Baru (81:79), pa je ligaški dio završio sa osam pobjeda iz 10 mečeva.

U derbiju, Sutjeska je bolje otvorila meč, povela je 18:10 u 6. minutu, a serijom 11:0 je početkom druge četvrtine stigla do veliki 15 poena prednosti (32:17).

Međutim, Mornar je do odmora uspio da preokrene, poenima Uroša Lukovića sa linije bacanja Barani su na polovini meča vodili 40:38 (domaćin je posljednji imao prednost u 17. minutu, 35:32, a onda je Marko Mugoša trojkom donio izjednačenja 35:35). Ekipa Mihaila Pavićevića je u trećoj dionici u nekoliko navrata vodila sa devet razlike, a onda je trojkom Mugoše, na početku posljednje četvrtine, prvi put povela i dvocifrenom razlikom (67:57).

Sutjeska se nije predavala, prišla je na 70:66, na tri minuta prije kraja, ali onda nije iskoristila nekoliko uzastopnih napada za potpuni priključak. Derik Nidam je sa linije bacanja, 17 sekundi prije kraja, riješio sve dileme (72:66), a trojka Nikole Pavlićevića je došla prekasno, tri sekunde prije kraja, za 72:70. Tačku na meč stavio je bivši igrač Nikšićana, Nemanja Vranješ sa linije bacanja...

Pavlićević je sa 29 poena (sedam trojki) bio najbolji pojedinac meča, dvoficfren u poraženom timu bio je još samo Senegalac Sidi Đite (15), koji je imao i 12 skokova. U Mornaru su se istakli Nidam sa 15 poena, Luković sa 16 poena i 14 skokova, Mugoša sa 13 poena, te Vranješ i Brendis Rejli-Ros sa po 11.

Lovćen je na svom terenu bio ubjedljiv protiv Teoda sa 83:72 čime je osigurao plasman u razigravanje za titulu. Petoplasiranim Tivćanima je na Cetinju trebala pobjeda veća od šest poena kako bi na tabeli pretekli Lovćen, ali su bili toliko daleko od cilja, da na kraju mogu da budu i zadovoljni rezultatom, jer je Lovćen u nekoliko navrata vodio i 25 poena razlike, posljednji put u 34. minutu (77:52)...

Aleksa Popović sa 22 poena i 10 skokova, te Petar Aranutović sa 18 poena bili su najbolji u Lovćenu, dok su se u ekipi Teoda istakli Milovan Savić (18 poena) i Miloš Popović (16 poena i 11 skokova).

Lovćen će u polufinalu plej-ofa igrati protiv šampiona Budućnost Volija, koja je na svom terenu porazila Ulcinj 93:72.

Najefikasniji u timu Aleksandra Džikića bili su Kajl Gibson sa 29 poena (21 u prvom poluvremenu), Suad Šehović sa 15 i Aleksa Ilić sa 14, dok se kod gostiju istakao Grifin sa 14 poena.

Rezultati 10. kola

Budućnost Voli - Ulcinj 93.72 (23:19, 33:14, 17:18, 20:21)

Sutjeska - Mornar 70:74 (27:17, 11:23, 19:24, 13:10)

Lovćen - Teodo 83:72 (32:13, 18:19, 20:16, 13:24)

Tabela: Budućnost Voli 9-1, Mornar 8-2, Sutjeska 7-3, Lovćen 4-6, Teodo 2-8, Ulcinj 0-10.