Počelo je: Epski okršaj Hardena i Durenta za početak finala Zapada

105 pregleda 0 komentar(a)
Džejms Harden, Kevin Durent, Foto: Erik Williams-USA TODAY Sports
Ažurirano: 15.05.2018. 06:08h

Dugo očekivano finale Zapadne konferencije u NBA donijelo je odmah i "brejk" aktuelnih šampiona.

Golden Stejt je bio bolji od Hjustona i tako odmah poništio prednost domaćeg terena sa 119 - 106.

Meč je obilježio okršaj Kevina Durenta i Džejmsa Hardena, a iako je bek Hjustona sa 41 košem imao četiri poena više od aktuelnog MVP finala , to "raketama" nije bilo dovoljno.

Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom, ali su "ratnici" dodali gas u trećoj četvrtini i potvrdili pobjedu u posljednjoj.

Osim Durenta sa 37, sjajan je bio i Klej Tompson sa 28, a Stef Kari je imao 18 koševa i samo jednu pogođenu trojku.

Hardenu je pomagao Kris Pol sa 23 poena, Erik Gordon sa 15 i Klint Kapela sa 12. Međutim, svi ostali igrači Hjustona su zajedno dodali još svega 15 poena i to je načinilo prevagu.