103 pregleda 0 komentar(a)
Fenerbahče, Foto: Euroleague
Ažurirano: 15.11.2018. 21:52h

Željko Obradović je kao trener Panatinaikosa "zadao" mnogo radana navijačima Olimpijakosa, a večeras im je na njih samo dodao so.

Fenerbahče je u derbiju 7. kola Evrolige slavio u Pireju sa 73:72, a blistao je čovjek kojeg su se "crveno-bijeli" olako odrekli, Kostas Slukas.

Odlični plejmejker je ubacio 20 poena, uključujući i trjku 67 sekundi prije kraja za 73:69.

Olimpijakos je uzvratio trojkom Kostasa Papanikolaua, imao i napad za pobjedu, ali su promašili bivši igrači Partizana Najdžel Vilijams-Gos i Nikola Milutiinov.

Papanikolau je bio najefikasniji u domaćem timu sa 18 koševa, Vilijams-Gos je dao 13, dok je Slukasa najbolje pratio Nikola Kalinić (16).

Iako se mučio tri četvrtine, Real je stigao do sedme pobjede u isto toliko mečeva u Evroligi.

Aktuelni šampion Evrope je boljom igrom u posljednjih 10 minuta srušio Himki (79:74).

Najefikasniji igrači "merengesa" su bili Fabijen Kozer i Džejsi Kerol sa po 13 poena, dok je goste u odsustvu Alekseja Šveda predvodio Toni Kroker sa 16.

Armani je stigao do petog trijumfa, ovog puta na gostovanju Darušafaki (98:92), koja je tako preuzela "fenjer" od Budućnost Volija.

U timu iz Milana su blistali Majk Džejms (21), Vladimir Micov (20) i Nemanja Nedović (17 pogodaka).