Veliki preokret Barse u Madridu: Dembele i Suares spriječili senzaciju

Katalonci su bili bolji od Inter u Ligi šampiona (2:0), nokautirali su Real u prvenstvu Španije (5:1), a u predgrađu Madrida slavili 3:2, nakon velikog preokreta u posljednjih pet minuta
54 pregleda 1 komentar(a)
suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.11.2018. 21:35h

Barselona je nastavila niz pobjeda bez Lea Mesija, a do trijumfa nad Rajo Valjekanom došla u triler-utakmici.

Katalonci su bili bolji od Intera u Ligi šampiona (2:0), nokautirali su Real u prvenstvu Španije (5:1), a u predgrađu Madrida slavili 3:2, nakon velikog preokreta u posljednjih pet minuta.

Barsa je gubila 2:1 do 87. minuta, da bi Osman Dembele i Luis Suares spriječili sezaciju.

Šampion je u 10. minutu poveo golom Luisa Suaresa, nakon asistencije Đordija Albe...

Utakmicu je okrenuo gol Poca, koji je u 35. minutu udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio donji lijevi ugao.

U 57. minutu Rajo je poveo, nakon što je Alvaro Garsija ubacio loptu, koja se odbila od stative.

Imala je Barselona vremena da sve promijeni, ali bez Mesija ne ide tek tako... Vrijeme je prolazilo, Rajo se branio, ali nije uspio da se odbrani.

Dembele je efektnim udarcem sa 12-13 metara iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao.

Nije bio kraj, Suares se u posljednjim trenucima meča iskrao odbrani rivala i iz teške pozicije pokazao kakav je golgeter.

Ranije danas, Real je golovima u posljednjih 10 minuta savladao Valjadolid 2:0, nakon serije od pet mečeva bez pobjede, dok je Atletiko igrao 1:1 sa Leganjesom.

Barsa je uvećala prednost na vrhu, ima četiri boda više od Atletika...