Sprema se fudbalska apokalipsa: River u finalu, čeka se Boka

119 pregleda 1 komentar(a)
river, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.10.2018. 09:39h

Ukoliko fudbaleri Boke juniors večeras odbrane velikih 2:0 na gostovanju Palmeirasu, fudbalski svijet će prvi put u istoriji gledati finale dva najveća argentinska tima, dva kultna kluba i smrtna neprijatelja.

River Plata je rano jutros napravila prvi korak ka mečevima koji se ranije nikada nisu igrali, obezbijedila borbu za trofej Kopa libertadores i najavila "fudbalsku apokalipsu" u Buenos Ajresu.

River je na dramatičan način došao do finala, pobjedom nad Gremijom u gostima 2:1, golom iz penala u 95. minutu.

Gremio je imao 1:0 iz prvog meča, vođstvo na poluvremenu revanša (Leo Gomeš u 36. minutu), da bi argentinski tim u nastavku došao do senzacionalnog preokreta.

U 82. minutu izjednačio je Kolumbijac Rafael Bore i najavio žestoku završnicu.

U 88. minutu gosti su dobili penal i to nakon konsultacija sa VAR-om.

Dugo je igračima Gremija trebalo da se pomire sa odlukom, desetak minuta nakon faula izveden je jedanaesterac, koji je Gonsalo Martines pretvorio u pobjedu...

Čak 14 minuta trajao je sudijski dodatak, igrači brazilskog tima pokušali da dođu do remija, ali nije bilo promjena...