Crna Gora osma: "Crveni" vodili 35 minuta i izgubili od Britanije

"Crveni" su vodili 35 minuta, u posljednju četvrtinu ušli sa deset poena prednosti
86 pregleda 14 komentar(a)
novak obradović, Foto: FIBA
Ažurirano: 05.08.2018. 12:45h

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Velike Britanije 70:68 i zauzela osmo mjesto na Evropskom prvenstvu.

"Crveni" su vodili 35 minuta, u posljednju četvrtinu ušli sa deset poena prednosti, da bi Britanci u finišu preokrenuli, zahvaljujući dobroj odbrani, ali i izuzetno slaboj i konfuznoj igri u napadu crnogorske selekcije.

Minut i 30 do kraja bilo je 68:66 za Britaniju, Novak Obradović sa linije bacanja poravnao, da bi 14 sekundi prije kraja Džejkob Raund pogodio za 70:68.

Posljednji napad nije uspio da da završi Jovan Kljajić...

Obradović je bio najbolji u crnogorskom timu sa 17 poena i 11 skokova, 16 je ubacio Kljajić, a deset Igor Drobnjak.

Nejtan Robinson je bio najefikasniji igrač meča sa 19 poena.

Crna Gora je od Velike Britanije izgubila i u grupnoj fazi 87:78.

Izabranici Boška Radovića izgubili su i od Litvanije i Srbije u grupi, u mečevima u kojima su imali veliku prednost u finišu.

U osmini finala napravili su senzaciju i savladali Španiju, da bi u četvrtfinalu u produžecima poklekli u duelu sa Francuskom, u kome su imali i dva šuta za pobjedu.