River preživio pakao na Bombonjeri: Bez pobjednika u utakmici vijeka

189 pregleda 5 komentar(a)
Boka juniors-River Plata, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.11.2018. 20:52h

Spektakl na Bombonjeri u finalu Kopa libertadores i bez pobjednika u prvom meču, Boka juniors - River Plata 2:2.

Revanš je za dvije sedmice na Monumentalu, River ima šansu da u utakmici vijeka, pred svojim navijačima, dođe do trofeja.

Boka je dva puta vodila, gosti preko Lukasa Prata i autogolom Karlosa Iskijerdosa stigli do remija, da bi u posljednjim trenucima meča golman Franko Armani odbranio zicer Benedetu i sačuvao remi svom timu.

Ramon Abila je doveo Boku u vođstvo od 1:0 u 34. minutu.

Odgovor Rivera je bio munjevit.

Lukas Prato je u prvom narednom napadu poravnao na 1:1.

Bombonjera je drugi put eksplodirala u finišu poluvremena, kada je Dario Benedeto ponovo donio prednost domaćinu...

U 62. minutu Bombonjera je ponovo utihnula, Iskijerdos je zakačio loptu glavom ispred Prata i pogodio sopstvenu mrežu - 2:2.

Utakmica je trebalo da se odigra sinoć, ali je oluja nad Buenos Ajresom odložila meč za danas.

I večerašnji duel je bio u opasnosti, ali je kiša prestala da pada, teren je očišćen od vode i sve je bilo spremno za prvi Superklasiko u finalu elitnog južnoameričkog takmičenja.