Dominacija Marka Markesa na domaćem terenu

79 pregleda 0 komentar(a)
markes, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.05.2018. 12:51h

Mark Markes slavi na domaćem terenu – vozač Repsol Honde pobjednik je četvrte trke u sezoni u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Španije.

Na stazi „Heres-Anhel Nijeto“ Markes je dominirao i došao do druge pobjede zaredom. Iako je startovao sa pete pozicije, brzo se probio na vrh, odmakao rivalima i rutinski slavio.

Najuzbudljiviji momenat dogodio se osam krugova do kraja u krivini broj šest. Pokušao je Andrea Dovociozo da prestigne svog timskog kolegu iz Dukatija Horhea Lorenca, a iza njih je bio vozač Honde Dani Pedrosa. Kasnio je sa kočenjem Pedrosa, naletio na Lorenca, a usput je stradao i Doviciozo.

Za svu trojicu trka je tad bila završena.

Johan Zarko iz tima Jamaha Teh3 završio je na drugom mjestu, dok je treći bio vozač tima Suzuki Andrea Janone.

Valentino Rosi je trku završio na petom mjestu.

U generalnom plasmanu vodi Markes sa 70 poena, drugi je Zarko sa 58 poena, dok je na trećem mjestu Maverik Vinjales sa 50 poena.