Doha u crveno-crnom: Milan sa bijele tačke srušio Juve i osvojio Super kup

Fudbaleri Milana osvojili italijanski Super kup, pobjedom nad Juventusom u Dohi 5:4 poslije penal serije. U regularnom dijelu bilo je 1:1.
Ažurirano: 23.12.2016. 19:39h

Krajem maja 2003. godine Milan je na Old Trafordu nakon penal serije pobijedio Juventus u finalu Lige šampiona, i domogao se svoje šeste titule evropskog prvaka.

Trainaest i po godina kasnije, na isti način, "roso-neri" su u Dohi savladali "staru damu" i osvojili svoj sedmi trofej u italijanskom Super kupu.

Junak trijumfa bio je tinejdžer pred mrežom Milana Đanluiđi Donaruma, koji je u petoj seriji zaustavio šut Dibale.

Njegov saigrač Mario Pašalić je sačuvao mirnoću pred Đanluiđijem Bufonom, i zatresao mrežu za pobjedu kojom su se Milanezi izjednačili po broju pehara sa Juveom.

U regularnom dijelu, meč je završen rezultatom 1:1 - zvanični šampion je vodio od 18. minuta golom Kjelinija, da bi 20 minuta kasnije izjednačio Bonaventura.

Milan je u Kataru osvojio svoj prvi trofej još od avgusta 2011. godine, kada je, takođe u Super kupu, bio bolji od graskog rivala Intera.