Roma u potjeri za Juveom, Napoli izgubio dva boda u Firenci

Edin Džeko Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.12.2016. 22:04h

Roma se brzo oporavila od subotnjeg poraza u derbiju sa Juventusom.

Pet dana kasnije, „vučica“ je u Rimu tri puta ugrizla Kjevo (3:1) i time nastavila potjeru za „starom damom“.

Rimljani su traljavo ušli u duel 18. kola, dozvolivši rivalu da povede u 37. minutu, kada je De Guzmana udarcem glavom savladao Šćešnjija.

Neposredno pred odlazak na odmor, u sudijskom dodatku, El Šaravi je iz slobodnog udarca vratio mir u svlačionicu Rome.

Ubrzo po povratku na teren, u 52. minutu, Emerson je probio po lijevoj strani odbranu gostiju, a karambol u šesnaestercu iskoristio je Edin Džeko za svoj 13. gol u sezoni. Trijumf je potvrdio Peroti u 92. minutu sa bijele tačke.

Na drugom mjestu Serije A, Roma kasni četiri boda za liderom Juventusom, koji je u Dohi, gdje će u petak igrati meč Super kupa sa Milanom.

Napoli je propustio priliku da se približi Torinezima, izgubivši korak u Firenci.

Napolitanci, koji su na Artemio Franki stigli u seriji od tri pobjede, dva puta su vodili u meču sa Fiorentinom, golovima Insinjea u 25. i Mertensa u 68. minutu, ali mogu da bodu prezadovoljni i bodom.

"Dopijetom" Bernardeskija (52. i 69) i pogotkom Zaratea (82), "viola" se našla pred trijumfom.

Ipak, u drugom minutu sudijskog dodatka Mertens je iznudio jedanaesterac, koji je Gabjadini pretvorio u izjednačenje...