Prilaženje: Nica stala u Bordou, Monako na -2, PSŽ na -5

mONAKO, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.12.2016. 22:06h

Nica je zaustavljena u Bordou (0:0), može čak i da bude zadovoljna bodom - ekipa sa Azurne obale završila je utakmicu sa dva igrača manje, zbog isključenja Balotelija i Belande u sudijskoj nadoknadi.

Poklon su objeručke prihvatili konkurenti - Monako je pobjedom kod kuće nad Kaenom (2:1) prišao na dva boda zaostatka, dok je PSŽ na minus pet nakon ubjedljivog trijumfa nad Lorijenom (5:0).

"Sveci" su bijes za loše partije u posljednje vrijeme iskalili na posljednjeplasiranom timu na tabeli, a strijelci su bili Munije, Tijago Silva, Kavani (penal) i Lukas, dok je Senegalac iz Lorijena Zargo Ture postigao autogol.

Monako je načeo Kaen u 48. minutu golom Radamela Falkaa iz penala, a tri minuta kasnije ostao je sa igračem više, zbog isključenja Da Silve. Bakajoko je povećao na 2:0, a Bazile u nadoknadi ublažio poraz gostiju.

Bez povrijeđenog Marka Baše Lil je dugo gubio od Lorijena na "Metropolu", a bod je osvojio golom Edera minut prije kraja (1:1). Igrač koji je ljetos odlučio finale Evropskog prvenstva promašio je penal u 22. minutu, kod rezultata 0:0.