"Staroj dami" je za trijumf u derbiju bio dovoljan gol Gonsala Iguaina
76 pregleda 0 komentar(a)
Gonsalo Iguain, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2016. 21:53h

Juventus je pobijedio Romi i napravio bijeg na tabeli koji znači samo jedno - da će bilo kome biti đavolski teško da se i ove godine približi "staroj dami" i unese neizvjesnost kada je u pitanju borba ua Skudeto.

Juve je pokazao da je najjači, skoro 70 minuta je dominirao, a onda se povukao i dokazao da može i da se odbrani - jedini gol na "Juventus areni" djelo je Gonsala Iguaina, koji je u 14. minutu lijevom nogom zatresao mrežu...

Gonzalo Higuaín Goal - Juventus 1-0 Roma - 17... by sharmanher

Aktuelni šampion sada ima sedam bodova više od Rome, tradicija govori da se borba za titulu završila baš večeras, ali u fudbalu ništa nije sigurno.

"Vučica" je ovim porazom, ako ništa drugo, propustila šansu da pobjegne Milanu, nakon što su "rosoneri" odigrali bez golova protiv Atalante na "San Siru".

Oba tima su imala po nekoliko šansi, a najbolju je propustio Karlos Baka.

Kolumbijac je u 85. minutu mogao da donese veliki trijumf "rosonerima", ali je zatresao stativu gola Marka Sportijela.

Милан - Аталанта 0:0. Обзор матча. Серия А 2016/17. 17 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Empoli je konačno pobijedio, navijači u Toskani su imali razloga da slave prvi put još od 12. septembra i duela sa Krotoneom na "Artemio Frankiju".

Više od tri mjeseca kasnije "Franki" je dočekao novi trijumf - Empoli je savladao Kaljari sa 2:0 i prekinuo negativan niz od 12 utakmica u Seriji A.

Levan Mčelidze je u 8. minutu najavio pobjedu domaćina, a onda i u 72. potpisao tri boda kojima je Empoli pobjegao na plus pet od Krotonea koji je u zoni ispadanja (uz meč više).

Эмполи - Кальяри 2:0. Обзор матча. Италия. Серия A 2016/17. 17 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U 20.45 je na programu veliki derbi između Juventusa i Rome.

Juventus - Roma 1:0