Barsa potopila "žutu podmornicu" i dočekala kikseve Sevilje i Atletika

Stefan Savić je igrao 90 minuta u tandemu sa Lukasom Ernandesom u remiju Ateltika, Barsa dočekala kiks Sevilje i preuzela lidersku poziciju
81 pregleda 0 komentar(a)
Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.12.2018. 21:43h

Barselona je nadigrala Viljareal i vratila se na prvo mjesto Primere, pošto je Sevilja remizirala u Baskiji sa Alavesom (1:1).

Barsa je kontrolisala utakmicu na "Nou kampu", povela preko štopera Pikea u 36. minutu i sve vrijeme je bila bolji tim. Ipak, meč je definitivnio riješio rezervista Karles Alena na asistenciju Mesija u 87. minutu. Barsa ima 28, Sevilja bod manje. Alaves je poveo u 37. minutu golom Honija nakon velike greške odbrne, a Ben Jader je postavio konačan rezultat u 78.minutu.

Atletiko je zastao u Kataloniji - 1:1 sa Đironom, koja je potvrdila da je u odličnoj formi i zašto je jedno od prijatnijih iznenađenja prvenstva.

Domaćin je poveo u 45. minutu, iz penala koji je skrivio Oblak, a realizovao Kristijan Stuani.

Atletiko je do boda došao autogolom Ramalja.

Stefan Savić je igrao 90 minuta u tandemu sa Lukasom Ernandesom.

U prvom meču nedjeljnog programa, Betis je golom Žuniora pobijedio Real Sosijedad na svom terenu.