Borusija konačno pobijedila, Bajer osvojio "Feltins arenu"

Borusija Menhengladbah, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.12.2016. 18:41h

Borusija iz Menhengadbaha je sezonu u Bundesligi počela kao jedan od ozbiljnih kandidata za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Ambicije su brzo splasnule zbog serije loših rezultata, ali takvom nizu je došao kraj - Borusija je pobijedila Majnc i slavila prvi put u ligi još od 24. septembra.

Jedini gol postigao je Danac Andreas Kristensen u 76. minutu, pa je tim Andrea Šuberta trijumfovao nakon osam neuspjeha (po četiri poraza i remija) u svim takmičenjima.

Боруссия М - Майнц 1:0. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Borusija je od pobjede nad Ingolštatom krajem septembra savladala samo Štutgart, i to u Kupu Njemačke...

Šalke je, s druge strane, vezao drugi poraz, sada na svom terenu.

Izgubio je od Bajera sa 1:0,a gosti su već od 4. minuta imali igrača više zbog isključenja Nalda.

Шальке - Байер 0:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jedini gol za "farmaceute" dao je Kisling u 89. minutu...