Real Madrid krenuo na megdan Meksikancima, Kašima čeka Kolumbijce

Real Madrid bi u Jokohami protiv Klub Amerike mogao do 36. uzastopne utakmice bez poraza i novog klupskog rekorda
Real Madrid, Foto: Realmadrid.com
Ažurirano: 11.12.2016. 12:40h

Prvak Evrope Real Madrid otputovao je za Japan, gdje će 15. decembra u Jokohami igrati u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva. "Merengesi" će večeras stići u Jokohamu, a upravo im je poznat i rival - meksički Klub Amerika.

Klub Amerika je upravo nakon preokreta u četvrtfinalu bila bolja od prvaka Azije, južnokorejskog Čonbuk Hendaj Motorsa sa 2:1.

Čonbuk je poveo golom Kim Bo Gena u 23. minutu, a preokret je potpisao Romero u 58, i 74. minutu.

U drugom polufinalu igraće prvak Južne Amerike, Atletiko Nacional i domaća Kašima, koja je upravo eliominisala prvaka Afrike, južnoafrički Mamelodi. Japaanski prvak je bio nemoćan i bez šuta u prvpom poluvremenu, ali sjajan u drugom i slavio je sa 2:0.

Real je favorit, pošto je trener Zinedin Zidan odmorio četvoricu najboljih igrača u želji da se domogne pehara koji je u dresu "kraljevskog kluba" osvojio i kao igrač.