Klasika u "el klasiku" - ja sam gospodin Ramos, ja rješavam probleme

Real je remijem zadržao lagodnu poziciju, sa šest bodova više od Barselone na vrhu tabele. Atletiko samo 0:0 kod kuće sa Espanjolom
5 komentar(a)
Serhio, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.12.2016. 21:46h

Serhio Ramos daje najvažnije golove za Real - još jedan u nizu postigao je u 89. minutu i 50. sekundi "el klasika".

Real je bio u izgubljenoj poziciji, kada je Ramos, po ko zna koji put u karijeri, izrastao u heroja.

Igrač koji je bio strijelac u dva posljednja finala Lige šampiona, glavom, na centaršut Modrića, savladao je Ter Štegena i donio bod svom timu - 1:1 protiv najvećeg rivala.

Ramos je 2014. godine u finalu Lige šampiona, protiv Atletika postigao gol za produžetke u 94. minutu, a i ove godine bio je strijelac u finalnom meču elitnog takmičenja.

Jedan od najboljih defnzivaca svijeta u avgustu ove godine pogodio je u 93. minutu za izjednačenje (2:2) u Super kupu Evrope, protiv Sevilje...

"Marka" je, zato, duhovito konstatovala - "Ja sam gospodin Ramos, ja rješavam sve probleme".

"Mislim da smo mogli više, da ovo nije fer rezultat, ali moramo da ga prihvatimo, jer smo izjednačili kasno. Modrić je odlično ubacio, bio sam na pravom mjestu i pogodio. Bolje jedan bod, nego nijedan, a važno je da smo zadržali i dobru poziciju. Ima dosta da se igra, ali sve zavisi od nas, i to je najbolja stvar u sportu", rekao je Ramos.

"On je igrač koji ima nevjerovatan karakter, on je borac koji se nikada ne predaje i sjajno je imati takvog igrača u ekipi", rekao je Zinedin Zidan.

Barsa je povela u 53. minutu, takođe iz prekida - Nejmar je ubacio na peterac, a Luis Suares se sjajno postavio i matirao Navasa.

"Mislim da smo bili bolji, da smo uradili sve što je trebalo da pobijedimo. Nije lako, ali moramo da ostanemo jaki i nastavimo da vjerujemo", kazao je Suares.

"Zaslužili smo pobjedu, imali smo nekoliko situacija da riješimo utakmicu. Ovo je loš i nepravedan rezultat poslije svega što je viđeno", rekao je Luis Enrike, trener Barselone.

Барселона - Реал Мадрид 1:1. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Do primljenog gola, Real je kontrolisao utakmicu, bio i opasniji, ali je nakon vođstva Barselona imala dvije šanse da riješi meč.

Nejmar je situaciji jedan na jedan sa golmanom prebacio prečku, dok je Mesijev šut završio za malo pored stative.

Kazna je stigla desetak sekundi prije kraja regularnog dijela...

Real je neporažen na posljednja 33 meča u svim takmičenjima i jedna utakmica dijeli Zidanov tim od klupskog rekorda, koji drži generacija 1988/89, koju je sa klupe vodio Leo Benhaker.

A remi u el klasiku nije iskoristio Atletiko, da makar priđe vodećima - ekipa Dijega Simeonea odigrala je samo 0:0 sa Espanjolom na "Visente Kalderonu" (0:0) i još jednom pokazala da će ove sezone teško moći da se uključi u trku za titulu.

Dvije najveće šanse na utakmici imali su gosti, ali je golman Atletika Jan Oblak odbranio zicere Baptistau i Morenu.

Stefan Savić je ostao na klupi, drugi meč zaredom u Primeri šansu je dobio Himenes.