Kašima novi šampion Japana

Kašima je osmi put osvojila titulu u pro eri japanskog fudbala, prvu put poslije 2009. godine.
Kašima, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.12.2016. 15:25h

Kašima je novi šampion Japana, pošto je u revanšu finala, u gostima na Saitama stadionu, pobijedila Urave sa 2:1 i zbog gola u gostima osmi put osvojila titulu u pro eri japanskog fudbala, prvu put poslije 2009. godine.

Urava je u prvom meču, takođe, u gostima, slavila 1:0...

Nije izgledalo da će Kašima osvojiti pehar, pošto je Urava povela je u 7. minutu golom Šenzoa Korokija, poslije asistencije Takagija.

Nakon toga je Urava propustila tri velike šanse da riješi ovo finale. Mutu je pogodio prečku, propustio još jednu sjajnu priliku, a u šansi se našao i Takagi.

Za silne promašaje stigla je kazna u 40. minutu. Strijelac je bio Mu Kanazaki, koji je glavom matirao Nišikavu.

Urava je i na startu prvog poluvremana propustila nekoliko sjajnih prilika, a trenutak odluke dogodio se u 79. minutu poslije katastrofalne greške odbrane domaćeg tima. Makino je oborio Suzukija i napravio penal.

Sa bijele tačke siguran je bio Mu Kanazaki i postigao svoj 13. gol u sezoni.

Kanazaki je proglašen za najboljeg igrača finala kao i za najboljeg igrača sezone.

Urava će, tako, morati da sačeka na drugu titulu...