Kiks Sevilje, prvijenac Granade

Granada, Foto: Granadacf.es
Ažurirano: 03.12.2016. 14:36h

Granada je iznenadila Sevilju na svom terenu (2:1) i stigla do prve pobjede u Primeri, u premijernom meču 14. kola.

Sevilja je, tako, propustila šansu da u slučaju eventualnog remija u "El Klasiku" (16:15h) potpuno zakomplikuje borbu za titulu.

Domaćin je poveo u 27. minutu, preko Andreasa Pereire koji je iskoristio sjajno dodavanje Žeremija Boge.

Očekivalo se da će to razbuditi goste, ali su oni uspjeli samo jednom da zaprijete, kada je Viktor Vitolo šutirao visoko preko gola u 49. minutu.

Nije prošlo ni pet minuta, a Granada je ovjerila veliku pobjedu, prvu u sezoni. Ovaj put asistent je bio Artjom Kravec, a realizator David Lamban, poslije kornera.

Gosti su samo uspjeli da ublaže poraz pogotkom Ben Jadera iz penala u 94. minutu.

Granada je pobjegla sa dna tabele bar na jedan dan do duela direktnih konkurenata u borbi za ostanak, Sportinga i Osasune u Hihonu.