Budućnost sigurna protiv Bokelja, na pauzu sa rekordnom razlikom

Mladost sjutra gostuje Iskri u posljednjem meču prvog dijela sezone
Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 03.12.2016. 19:34h

Budućnost je savladala Bokelj sa 3:0 u pretposljednjem meču 17. kola Telekom 1. CFL i povećala prednost na 14 bodova u odnosu na drugoplasiranu Mladost.

Podgoričani idu na zimsku pauzu sa do sada rekordnom prednošću u odnosu na drugoplasiranog. Koliko će ona iznostiti - 11, 13 ili 14 bodova, zavisi od ishoda sjutrašnjeg duela Mladosti protiv Iskre u Danilovgradu.

Koliko god, ekipa Miodraga Vukotića je na dobrom putu da osvoji treću titulu u nezavisnoj Crnoj Gori.

Pred oko 1.500 navijača pod Goricom, Kotorani su dobro krenuli, imali su dvije dobre šanse preko Ognjanovića i Tomića, ali u nastavku nisu mogli da prate ritam razigrane Budućnosti.

Meč je odlučen u samo sedam minuta prvog poluvremena - u 27. i 34, kada su Raičković i Raičević udarcima sa ivice šesnaesterca efektno pogađali mrežu Todorovića.

Konačan rezultat postigao je Goran Vujović u 71. minutu.

Kad sva tri pogotka Budućnosti asistent je bio Radomir Đalović.

Dečić je protiv Zete upisao osmu pobjedu i do sjutra stigao Mladost na tabeli, na diobi drugog mjesta.

Za najuspješniju polusezonu u klupskoj istoriji u ovom meču su se pobrinuli Uroš Đuranović u 63. i Iljir Camaj u 71. minutu.

U Pljevljima je presudio gol Predraga Brnovića u 10. minutu, pa je Rudar porazio Sutjesku 1:0 za tek petu pobjedu.

Uspješnu polusezonu krunisao je i Petrovac, koji je pred svojim navijačima pobijedio Lovćen 1:0. Domaćin je do osme pobjede i četvrte pozicije na tabeli došao golom Zorana Mikijelja u 17. minutu.

Pobjednika nije bilo u Bijelom Polju, u duelu Jedinstva i Grblja, koji je završen 2:2. Domaćin je poveo golom Dragana Nikolića u 13. minutu. Izjednačio je Ivan Jablan u 17, a novo vođstvo domaćinu donio je Irfan Šahman dva minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Zdravko Dragićević u 81. minutu.