Bajern po navici slavio u Majncu i poravnao se sa Lajpcigom na 1. mjestu

bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.12.2016. 21:38h

Makar do subote veče Bajern će biti na vrhu bundesligaške tabele.

U prvom meču 14. kola Bavarci su kao gosti pobijedili Majnc 3:1 i time se izjednačili po broju bodova sa Lajpcigom (30) od koga imaju bolju gol razliku.

Sve je na Opel areni bili gotovo praktično za dvadesetak minuta.

Domaćin, koji je deveti na tabeli, poveo je u 4. minutu, zahvaljujući Kolumbijcu Kordobi, koji je pobjegao Ćaviju Martinezu, istrčao kontru i udarcem po zemlji dovršio akciju.

Samo četiri minuta kasnije, poravnao je Robert Levandovski, osmim golom u sezoni.

Asistirao mu je Arjen Roben, koji je u 21. minutu udarcem glavom potpisao petu uzastopnu pobjedu Bajerna u Majncu.

Майнц ‐ Бавария 1:3. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Njegov prvi pogodak na taj način u posljednjih godinu i po.

U sudijskoj nadoknadi, Levandovski je iz slobodnog udarca savladao golmana Losla i potvrdio osvajanje tri boda. Poljak je u mečevima sa Majncom zatresao mrežu rekordnih 11 puta.

U subotu od 18:30 Lajpcig će dočekati Šalke.