Grbalj eliminisao Budućnost, prošli Sutjeska i Rudar

Grbljani prošli u polufinale golom u 87. minutu. Među četiri najbolja su i Rudar, Iskra i Sutjeska
Budućnost - Grbalj, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.11.2016. 14:12h

Budućnost ide ka tituli u prvenstvu, ali ni ove godine neće doći u situaciju da osvoji Kup.

Podgoričani su prošle godine stali u finalu, a sada im je krajnji domet bilo četvrtfinale - "plavi" su eliminisani od Grblja.

Nakon 2:1 za Budućnost pod Goricom u prvoj utakmici, Grbljani su na svom terenu slavili rezultatom 1:0, i to golom Vojina Pavlovića u 87. minutu.

Aktuelni osvajač Rudar je pobijedio Bokelj u Kotoru (1:0, strijelac Armin Alić) i prošao u polufinale, nakon što u prvom meču u Pljevljima nije bilo golova.

Iskra je i u drugom susretu trijumfovala u duelu sa Lovćenom (sada je bilo 2:1 na Cetinju, nakon 1:0 u Danilovgradu), dok je Sutjeska na penale izbacila Petrovac.

U oba susreta domaćin je pobijedio sa po 1:0, a sada su Nikšićani imali više sreće u penal ruletu...

Pogotke za Sutjesku sa bijele tačke postigli su Draško Božović, Miloš i Marko Vučić i Igor Ivanović, a neprecizan je bio Stevan Kovačević.

Precizni za Petrovac bili su Blažo Rajović, Anđelo Rudović i Aleksandar Vujačić, dok su promašili Zoran Mikijelj i Damir Košuta.