Pobjeda Arsenala, Vest Hem osvojio bod na "Old trafordu"

"Tobdžije" savladale Bornmut na "Emirejtsu"
Arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.11.2016. 18:37h

Tri šuta u okvir gola za pobjedu od 3:1 Arsenala nad Bornmutom u 13. kolu na "Emirejtsu"!

Arsen Venger teško da može i nakon ovog duela da bude zadovoljan, ali korak je napravljen, Arsenal je prekinuo seriju od tri remija u svim takmičenjima i nastavio bitku sa timovima iz vrha...

"Tobdžije" je u vođstvo doveo Aleksis Sančes nakon greške gostujućeg štopera Kuka - Čileanac bio pribran u 12. minutu i pokazao da mu basnoslovni novac koji nude iz Kine, nije "udario u glavu".

Gosti su poravnali nakon penala u 23. minmutu, koji je realizovao Vilson, da bi Teo Volkot nakon osam minuta u nastavku doveo Arsenal u vođstvo.

Nakon nekoliko šansi gostiju, i kod 1:1 i kod 2:1, tačku na utakmicu stavio je Sančes poslije kontranapada koji su kreirali Mesut Ozil i Olivije Žiru.

"Očigledno je da se u našoj igri pojavila nesigurno nakon serije remija i ne baš odličnih izdanja. Vjerujem da će nakon ove pobjede biti dosta lakše. Zadovoljan sam kako ekipa prilazi svakoj utakmici, zaslužili smo ovaj trijumf, iako je Bornmut bio odličan. Znali smo da u drugom poluvremenu moramo da podignemo nivo igre, da napadamo u talasima i dali smo dva gola", rekao je Arsen Venger.

Арсенал - Борнмут 3:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Arsenal se nakon ove pobjede učvrstio na četvrtoj poziciji sa 28 bodova, tri manje od vodećeg Čelsija.

A Mančester junajted je opet stao, četvrti put zaredom na "Old trafordu".

Sada je bod iz Mančestera odnio Vest Hem - bilo je 1:1, a "čekićari" su došli u vođstvo golom Sakoa u 2. minutu.

U 21. je izjednačio Ibrahimović, a do kraja su oba tima mogla da pobijede - posljednju veliku šansu imao je vezista gostiju Flečer...

Манчестер Юнайтед - Вест Хэм 1:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Žoze Murinjo je isključen sredinom prvog poluvremena.

Nakon 13 kola "crveni đavoli" kasne 11 bodva za liderom Čelsijem, a 10 za Liverpulom i Mančester sitijem koji dijele drugo mjesto.

Sautempton je savladao Everton, i to golom u 43. sekundi koji je postigao Čarli Ostin.

Mančester junajted - Vest Hem 1:1