Juve deklasiran u Đenovi, Džeko doveo Romu do drugog mjesta

Đovani Simeone dao dva gola aktuelnom šampionu, Rimljani savladali Peskaru
Dijego Simeone, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.11.2016. 21:51h

Debakl Juventusa u Đenovi samo je potvrdio mišljenje analitičara da šampion ove sezone ne igra tako moćno, čak ni za italijanske prilike.

Na "Marasiju" je Juve razbijen za svega pola sata - Đenova je vodila 3:0 u 29. minutu, a do kraja je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca samo ublažio poraz.

"Šok za Juve", navela je milanska "Gazeta delo sport".

Đovani Simeone sa dva pogotka, pa autogol Aleksa Sandra su riješili pobjednika, a da dan bude užasan za Masimilijama Alegrija "pobrinuli" su se Sami Kedira, Leonardo Bonući i Danijel Alveš koji su se povrijedili u ovom susretu...

"Ovo mi je najljepši trenutak u karijeri", poručio je bivši napadač River Plate.

Дженоа - Ювентус 3:1. Обзор матча. Серия А 2016/17. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Juve je posljednji put sa 3:0 na poluvremenu gubio u oktobru 2005. godine, i to od Milana (na kraju je bilo, baš kao i sada, 3:1).

Simeone je, dakle, pogodio dva puta protiv "stare dame" - uradio je to 6.084 dana nakon što je dva puta mrežu torinskog velikana tresao njegov otac Dijego, i to u dresu Lacija.

"Otac mi je prije nekoliko dana rekao da ne zaboravim da je nama u krvi da dajemo golove Juveu", kazao je Đovani.

"Đenova je u prvom poluvremenu napravila 25 faulova, a mi samo osam faulova. Sa takvom statistikom nemoguće je pobijediti. Znali smo da su oni čvrsti i da ćemo morati fizički da budemo na njihovom nivou, ali u prvom poluvremenu bili smo vrlo loši. U drugom bolji, ali je bilo prekasno", rekao je Alegri.

Roma je iskoristila poraz Juvea, savladala Peskaru (3:2) i prišla na četiri boda minusa. "Vučica" je preuzela drugo mjesto zbog bolje gol-razlike od Milana, a do pobjede je vodio Edin Džeko, dvostruki strijelac. Kod oba gola napadača iz BiH asistent je bio Dijego Peroti, koji je kasnije pogodio iz penala za 3:1.

Peskara je dva puta smanjivala minus, ali nije imala snage da se potpuno vrati u utakmicu, pa je Roma upisala sedmu uzastopnu pobjedu na svom terenu ove sezone.

Lacio je produžio pozitivnu seriju na devet kola - šestu pobjedu u tom nizu ostvario je na Siciliji.

Savladan je Palermo sa 1:0 zahvaljujući srpskoj vezi - Dušan Basta je asistirao strijelcu Sergeju Milinković-Saviću.

Lacio je nakon 14 kola treći, sa bodom manje od drugoplasiranog Milana.

Палермо - Лацио 0:1. Обзор матча. Серия А 2016/17. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Lacijali treće mjesto dijele sa Atalantom, koja je fantastičnu formu potvrdila u Bolonji.

Gosti iz Bergama su slavili sa 2:0 golovima Masijela u prvom i Kurtića u drugom poluvremenu.

Roma - Peskara 3:2

Džeko 7, 10, Peroti (penal) 71 - Memušaj 60, Kaprari 74.

Đenova - Juventus 3:1

Simeone 3, 13, Sandro (autogol) 29 - Pjanić 82.

Bolonja - Atalanta 0:2