Moć Čelsija: Preokretom protiv Totenhema "plavci" sačuvali vrh

Čelsi sačuvao prvo mjesto - ima bod više od Liverpula i Mančester sitija. Prvi poraz Totenhema u sezoni
2 komentar(a)
Pedro, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2016. 19:33h

Odbrana Čelsija kapitulirala je nakon sedam utakmica, ali to nije nešto što će doticati Antonija Kontea narednih dana - "plavci" su u londonskom derbiju preokrenuli protiv Toenhema (od 0:1 do 2:1) i sedmom uzastopnom pobjedom ostali na čelu Premijer lige.

Liverpul i Mančester siti, koji su pobijedili u ranijem terminu, tako su samo nastavili potjeru za liderom.

Poketino je visokim presingom iznenadio Kontea na startu utakmice, "sparsi" su bili bolji, a brzo su i poveli - Eriksen je u 11. minutu projektilom sa 20 metara probio Kurtou.

Nikako Čelsi nije mogao da dođe do svoje igre, gosti su se pitali na terenu, bili su bliži drugom golu. A kada ni nakon takve igre nisu uspjeli da odu na pauzu sa prednošću, bilo je jasno da im se ne piše dobro u nastavku - fantastičan gol Pedra u posljednjim sekundama prvog poluvremena bio je samo najava preokreta, koji je donio Mozes na centaršut Dijega Koste u šestom minutu nastavka.

Ostalo je još 40 do kraja, ali Totenhem više nije imao intenzitet u igri kao u prvom dijelu. Ni približno toliko...

Mančester siti slavio je na gostovanju Barnliju u prvom meču 13. kola Premijer lige - 2:1, nakon preokreta, pobijedio je i Liverpul, ali Engleska priča o utakmici godine, možda i decenije.

Odigrali su je Svonsi i Kristal Palas - devet golova i nevjerovatni preokreti viđeni su na tom meču.

Svonsi je vodio 3:1, Kristal Palas od 75. do 84. minuta preokrenuo na 4:3, a onda se dogodilo čudo.

Fernando Ljorente, bivši napadač Atletik Bilbaa i Juventusa, golovima u prvom i trećem minutu nadoknade donio je Svonsiju pobjedu.

Суонси - Кристал Пэлас 5:4 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Siti se mučio protiv Barnlija.

Domaćin je najavio iznenađenje u 14. minutu, golom Marnija, ali Kun Aguero je sa dva pogotka, u 37. i 60. minutu, donio tri boda i mjesto na vrhu timu Pepa Gvardiole.

Aguero je davao golova na mečevima sa 29 od 30 ekipa protiv kojih je igrao u Premijer ligi, od njega se za sada odbranio samo Bolton.

“Odigrao je sjajnu utakmicu. Od početka je bio spreman, vidjelo se da je raspoložen. Svi momci su pokazali karakter. Ovo su teške utakmice, kada svi očekuju pobjedu, a samo pravi timovi reaguju kao što smo mi”, kazao je Pep Gvardiola.

Siti ima dva boda više od Čelsija, koji od 18 i 30 igra derbi sa Totenhemom.

Бернли - Манчестер Сити (Обзор матча) "MyFootball.ws" от MyFootball.ws - Футбол онлайн на Rutube.

Ispred Čelsija “virtuelno” je i Liverpul, kome je 20 šuteva bilo potrebno da postigne gol protiv Sanderlenda – Divok Origi donio je “redsima” vođstvo, a pobjedu ovjerio Džejms Milner iz penala u posljednjem minutu.

Bodovi su imali i cijenu – u 34. minutu zglob je povrijedio Kutinjo, bez kontakta sa protivničkim igračem.

Prve prognoze nisu ohrabrujuće...

Lester je u velikoj krizi, čak je i dobro prošao remijem sa Midlsbroom kod kuće.

Golovima Alvara Negreda, gosti su vodili 2:1, a pobjedu im je oteo Slimani iz penala u četvrtom minutu nadoknade.

Šampion ima samo dva boda više od Hala koji je u zoni ispadanja.

"Odlično je kako je moglo da bude. Čestitke mojim igračima na karakteru, koji su pokazali. Onaj ko vjeruje do kraja, često bude nagrađen", kazao je Klaudio Ranijeri.

Лестер - Мидлсбро 2:2. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Čelsi - Totenhem 2:1

Pedro 45, Mozes 51. - Eriksen 11.

Hal - VBA 1:1

Douson 72. - Mekoli 34.

Lester – Midlsbro 1:2

Marez 34. (penal), Slimani 90+4. (penal) – Negredo 13, 71.

Liverpul – Sanderlend 2:0

Origi 75, Milner 90. (penal)

Ливерпуль - Сандерленд 2:0. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Svonsi - Kristal Palas 5:4

Sigurdson 36, Fer 66, 68, Ljorente 90+1, 90+3. - Zaha 19, Tomkins 75, Kork 82. (autogol), Benteke 84.

Barnli - Mančester siti 1:2

Marni 14. - Aguero 37,60.

Nedjelja: Votford – Stouk, Arsenal – Bornmut, Mančester junajted – Vest Hem, Sautempton – Everton.