Ovo su četiri podgorička derbija koja se najviše pamte

Uprkos dominaciji Budućnosti (18 pobjeda i šest remija), te činjenici da Mladost sve do prošle sezone nije imala pobjedu, neki dueli bili su prepoznatljiviji od ostalih.
Budućnost - Mladost, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 26.11.2016. 10:05h

U samostalnoj Crnoj Gori odigrano je 27 podgoričkih derbija.

Ovo su četiri koja se posebno izdvajaju:

BUDUĆNOST - MLADOST 3:3 (23. oktobar 2010): Prvi put je Mladost izbjegla poraz od Budućnosti, i to na kakav način - nakon što je pod Goricom gubila 3:0 na poluvremenu.

Budućnost je predvodio Nikola Rakojević, a dva gola za Mladost u velikom stizanju postigao je Milan Đurišić, jedini igrač iz tog sastava koji i sada nosi crveni dres.

MLADOST - BUDUĆNOST 0:1 (31. mart 2012): Golom Nikača u 93. minutu, u napetom meču na Starom aerodromu, Budućnost je dobila jedan od ključnih mečeva u trci za titulu sa Rudarom te sezone.

BUDUĆNOST - MLADOST 3:2 (17. april 2013): Revanš polufinala Kupa - Budućnost je prošla, nakon 1:1 u prvom meču, a tadašnji trener Mladosti Miodrag Vukotić podnio ostavku po završetku tog duela.

BUDUĆNOST - MLADOST 1:2 (14. maj 2016): Mladost je u direktnom duelu sa najvećim konkurentom slavila pod Goricom i osvojila prvu titulu.