Perišić oteo dva boda Milanu

Stevan Jovetić je igrao od 75. minuta, a imao je šansu neposredno prije izjednačujućeg gola Hrvata
59 pregleda 1 komentar(a)
Ivan Perišić, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.11.2016. 21:59h

Golom Ivana Perišića u 92. minutu, Inter je oteo pobjedu Milanu u Derbiju dela Madonina (2:2).

Bio je to vrhunac uzbuđenja na "San Siru", jer se samo 20-ak sekundi kasnije Injacio Abate stvorio niotkud i onemogućio Stevana Jovetića da zatrese mrežu Đanluiđija Donarume, jer je poslao loptu u korner.

Izveo ga je Antonio Kandreva, Hejson Muriljo je skrenuo loptu do Hrvata, koji je lako zatresao mrežu.

Derbi je, ipak, imao još jednog većeg heroja.

Hesus Hoakin Fernandes Saens de la Tore, skraćeno Suso, sa dva gola je vukao "rosonere" i činilo se da će i donijeti pobjedu.

Bivši igrač Liverpula, koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Đenovi jer je Siniša Mihajlović smatrao da ne zaslužuje mjesto u Milanu, u 43. minutu je sa desne strane savršeno pogodio suprotnu stranu gola Samira Handanovića.

Time je postao drugi Španac koji je zatresao mrežu u milanskom derbiju, prvi u dresu Milana, jer je do sada na toj listi jedini bio legendarni Luis Suares, koji je od 1961. do 1970. igrao za Inter.

Kandreva je izjednačio fenomenalnim šutem sa 25 metara u 53. minutu, ali je pet minuta kasnije na scenu opet stupio Suso i dan nakon svog 23. rođendana majstorski izbacio Žoaoa Mirandu za 2:1.

Na njegovu i žalost domaćih navijača, Perišić je pokvario crno-crvenu žurku...

Милан - Интер 2:2. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jovetić je u igru ušao u 75. minutu umjesto Marcela Brozovića, a dobio je nezaslužen žuti karton.

Interu je ovo bio deveti osvojeni bod ove sezone nakon što je gubio, po čemu je najbolji u Seriji A.

Roma je stala u Bergamu, usporila u borbi sa Juventusom, a Atalanta potvrdila procjene fudbalskih stručnjaka da će ove sezone biti jedan od hitova u Seriji A.

Tim Đanpjera Gasperinija je pobijedio sa 2:1, i to nakon što je Roma u prvom poluvremenu vodila (gol Dijega Perotija iz penala) i stvorila tri velike prilike preko Mohameda Salaha.

Nastavak je, međutim, bio koban po "vučicu", Atalanta je zagospodarila terenom, a iz dominacije i pomalo slučajno izjednačila poslije loše reakcije Vojćeha Šćešnjija i pogotka Kaldare.

Tri boda domaćinu je donio Kesi iz penala u 90. nakon što je Paredes naivno faulirao Papua Gomesa kada je praktično krenuo da sa loptom izlazi iz kaznenog prostora.

Roma je sada na sedam bodova manje od lidera Juvea, a Atalanta sanja Evropu - trenutno je petoplasirana, sa istim brojem bodova (25) kao Lacio.

"Prestali smo da igramo u drugom poluvremenu, a kada se ekipa ne bori na terenu kako treba onda je odgovornost trenerova. U prvom poluvremenu je bilo kako treba, igrali smo i vodili, a mogli smo i da damo još koji gol. Nije lako prihvatiti ovakav poraz, jer smo napravili korak unazad", rekao je Lućano Spaleti.

Odlično ide i Torinu, koji je golovima Andree Belotija pobijedio Krotone u gostima (2:0), dok je toskanski derbi pripao Fiorentini - "viola" je u gostima deklasirala Empoli sa 4:0. Po dva pogotka na "Frankiju" dali su Bernardeski i Iličić.

A Sampdorija je velikim preokretom u posljednjih desetak minuta savladala Sasuolo na svom terenu sa 3:2.

Iako je Sasuolo golovima Rićija i Raguze u 74. minutu poveo sa 2:0, domaćin je sve nadoknadio u periodu od 84. do 91.

Za to su se pobrinuli Fabio Kvaljarela i dvostruki strijelac Luis Murijel.

Сампдория - Сассуоло (Обзор матча) "MyFootball.ws" от MyFootball.ws - Футбол онлайн на Rutube.

Sampdorija nakon 13 kola ima učinak od po pet pobjeda i poraza, uz tri remija. Sasuolo je doživio osmi poraz, od čega četvrti u nizu...

Lacio je u Rimu bio bolji od Đenove sa 3:1.

Лацио - Дженоа 3:1. Обзор матча. Серия А 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan - Inter 2:2

Suso 43, 58 - Kandreva 53, Perišić 90+2.

Atalanta - Roma 2:1

Kaldara 62, Kesi (penal) 90 - Peroti (penal) 40.

Bolonja - Palermo 3:1