Real ima četiri boda više od Barselone, koja je igrala bez golova sa Malagom
4 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.11.2016. 21:47h

Real je deklasirao Atletiko u gradskom derbiju (3:0), vjerovatno ga otpisao iz trke za titulu, a stekao četiri boda prednosti nad Barselonom, koja je neočekivano igrala bez golova sa Malagom na svom terenu.

U posljednjem derbiju na „Kalderonu“ blistao je Kristijano Ronaldo, strijelac tri gola.

Prvi je postigao iz slobodnog udarca, uz pomoć loše postavljenog zida, u kome su zakazali Savić i Gabi.

Na 2:0 povisio je iz penala, koji je sam izborio, a koga je skrivio Savić.

Real je udvostručio prednost u trenucima kada je Atletiko imao inicijativu, energiju i šanse da izjednači, a drugi pogodak potpuno je presjekao „kolčonerose“.

Završni udarac Ronaldo im je zadao, nakon sjajne akcije i asistencije Bejla.

Атлетико - Реал Мадрид 0:3. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 12 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Barselona bez Lionela Mesija nije mogla do pobjede protiv Malage.

Na "Nou Kampu" je bilo samo 0:0, gosti iz Andaluzije su se branili na sve načine, a u finišu dočekali i dvije velike odbrane Idrzija Kamenija, koji je zausvaljao šuteve Nejmara i Pikea...

Nakon neočekivanog remija sa Malagom Barsi ostaje i da se nada da u madridskom derbiju neće biti pobjednika ili da će slaviti Atletiko.

Барселона - Малага 0:0. Обзор матча. Испанская Примера 2016/2017 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jer, Real je lider sa bodom više i utakmicom manje od Katalonaca, dok "kolćonerosi" imaju pet bodova manje od aktuelnog šampiona.

A Sevilja je gubila sa 2:0 na Riazoru, ali je sjajnim preokretom uspjela na kraju da savladala La Korunju sa 3:2, prvom meču subotnjeg programa 12. kola Primere.

Rajan Babel je pogotkom u prvom i asistencijom u 42. minutu "režirao" vođstvo domaćina.

U 44. je smanjio Stiven Nzonzi, tri minuta prije kraja Vitolo pogađa za 2:2, da bi tri boda Andalužanima donio Gabrijel Merkado u 93.

Sevilja se prvom pobjedom poslije dva kola probila do treće pozicije, bar na nekoliko sati, sa tri boda iza lidera Reala, dok je Deportivo ostao na diobi tri mjesta iznad zone ispadanja sa svega deset, a već pet kola je bez pobjede.