Čelsi leti do vrha - petarda protiv Evertona, šok za Siti u 92. minutu

Čelsi ima bod više od Mančester sitija, a dva od Arsenala i Liverpula, koji sjutra igraju mečeve 11. kola
61 pregleda 1 komentar(a)
Azar, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.11.2016. 19:37h

Petom uzastopnom pobjedom, uz najbolju igru u posljednje dvije sezone, Čelsi je preuzeo lidersku poziciju i prespavaće na vrhu.

Tim Antonija Kontea deklasirao je Everton 5:0 i sada ima bod više od Mančester sitija, koji je neočekivano i nesrećno izgubio dva boda u duelu sa Midlsbroom.

Arsenal i Liverpul su na minus dva od lidera, ali mečeve 11. kola igraju sjutra.

Čelsi je odigrao vrhunskih 90 minuta protiv Evertona, već do poluvremena bilo je 3:0.

Dva gola postigao je Azar, po jedan španski igrači Markos Alonso, Dijego Kosta i Pedro.

Челси - Эвертон 5:0. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 11 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Tri dana nakon sjajnog izdanja protiv Barselone, Mančester siti se okliznuo u Premijer ligi - osvojio je samo bod u duelu sa Midlsbroom na svom terenu.

Bez dva je ostao u drugom minutu sudijske nadoknade...

Siti je u prvom poluvremenu opsijedao gol Midlsbroa sa svih strana, Viktor Valdes, nekadašnji golman Barselone bio sjajan na golu, a nemoćan samo u 43. minutu, kada ga je savladao Aguero.

Bio je to 150. gol argentinskog bombardera za „građane“, u svim takmičenjima, 110. u Premijer ligi.

Ovo je bila njegova 223. utakmica za Siti.

U nastavku je Siti kontrolisao utakmicu, ali nije bio dovoljno agresivan u napadu, kao da su Gvardiolini igrači vjerovali da gosti ne mogu da priprijete.

A onda u 92. minutu, šok - De Run je izjednačio i „otkinuo“ dva boda lideru.

Манчестер Сити - Мидлсбро 1:1. Обзор матча. Английская Премьер-лига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Iz 11. pokušaja Sanderlend je stigao do prve pobjede u šampionatu, i to na gostovanju Bornmutu, iako je od 59. minuta imao igrača manje, zbog isključenja Pijenara.

Gol odluke dao je „vječiti“ Džermejn Defo, njegov 149. u engleskom prvenstvu.

Stouk je nastavio seriju pozitivnih rezultata, neporažen je šesti put, dok je Vest Hem ponovo bio blijed.

Bod gostima u Londonu donio je Bojan Krkić, tek što je ušao sa klupe.

Вест Хэм - Сток Сити 1:1. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 11 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Čelsi - Everton 5:0

Azar 19, 56. (penal), Alonso 20, Kosta 42, Pedro 65.

Mančester siti - Midlsbro 1:1