Bajernu samo bod protiv Hofenhajma, "petarda" Borusije Dortmund
Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.11.2016. 16:59h

Aktuelni šampion i i lider Bundeslige, Bajern, nije mogao više od remija protiv najprijatnijeg iznenađenja ove sezone, Hofenhajma.

Izabranici najmlađeg trenera u istoriji lige, Julijana Nagelsmana su odigrali sjajnu utakmicu na "Alijanc areni", a imali su i dozu sportske sreće, koju su i zaslužili hrabrošću, angažovanjem i zajedništvom.

Hofenhajm ne zna za poraz ove sezone u najjačoj njemačkoj ligi!

"Alijanc arena" ostala je sleđena u 16. minutu, kada je prvi izlazak gostiju na polovinu domaćina turski internacionalac Kerem Demirbaj krunisao spektakularnim pogotkom ljevicom sa 20 metara u gornji desni ugao gola Manuela Nojera.

Bajern je nastavio d apritiska, a gosti se osokolili vođstvom, pa je u 34. minutu mprvi i jedini put igrač Bajerrna primio loptu a da ispred sebe nije imao protivničkog igrača. Roben je ubacio za Daglasa Koštu, on ubacio na petera,c a Cuber je u pokušaju da spriječi pas zakucao loptu u svoju mrežu.

Imao je Bajern brojne prilike do kraja, ali su gosti i sjajni golman Bauman uspjeli da sačuvaju mrežu.

Бавария - Хоффенхайм 1:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 10 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

A meč suspenzije zbog kašnjenja na trening sa provoda u Milanu, kao da je blagotvorno djelovao za jednog od najboljih napadača na svijetu - Gabonac Pjer-Emerik Obamejang je postigao četiri gola, pa asistirao u pobjedi Borusije Dortmund u Hamburgu sa 5:2.

Rezultati:

Bajern - Hofenhajm 1:1 (Cuber (autogol) 34 - Demirbaj 16)

Hamburger - Borusija D. 2:5 (Miler 55, 81 - Obamejang 4, 23, 27, 48, Dembele 76)

Frajburg - Volfsburg 0:3 (Gomes 41, 53, Rodriges (penal) 85)

Bajer - Darmštat 3:2 (Džalhanoglu 32, Brandt 56, Arangis 69 - Čolak 47, Vrančić 85)

Ingolštat - Augsburg 0:2 (Bobadilja 86, Altintop 90)

Ajntraht - Keln 1:0 (Gačinović 5)

Nedjelja: Lajpcig - Majnc (15,30), Šalke - Verder (17,30).

Petak: Herta - Borusija M. 3:0.