Atletiko pokisnuo u Baskiji

Sosijedad, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.11.2016. 21:52h

Fudbaleri Atletika odigrali su naslabiju utakmicu ove sezone i izgubili od Real Sosijedada u gostima 2:0.

Tim Dijega Simeonea odigrao je korektno prvo poluvrijeme, u kome je Gameiro pogodio stativu, da bi u nastavku bio potpuno bezopasan, a u dva navrata i dekoncentrisan u odbrani.

Dva penala skrivili su igrači Atletika - prvi Gabi, drugi Korea, a sa bijele tačke pogađali su Karlos Vela i Vilijan Hose.

To je drugi poraz Atletika u posljednja tri kola. Stefan Savić igrao je svih 90 minuta.

Ni u 11. kolu španske Primere nije uspjela da upiše prvu pobjedu u sezoni, pošto je danas na svom terenu igrali neriješeno 1:1 s Deportivom iz La Korunje.

Domaća ekipa je u većem dijelu utakmice bila bolji rival, ali je Deportivo prvi stigao do gola.

Gosti iz Lakorunje su poveli u 64. minutu pogotkom Florina Andonea poslije dobrog solo-prodora.

Granada je u 81. minutu izjednačila golom Davida Barala koji nakon velike gužve u šesnaestercu Deportiva iz trećeg pokušaja savladao Pžemislava Titonja.

Granada zauzima posljednje, 20. mesto sa četiri boda, dok je Deportivo 16. sa 10.