Budućnost na plus sedam nakon remija Mladosti kraj Bistrice

"Plavi" su do vrha napunili mrežu Petrovca, a pobjeda lidera je mogla biti još ubjedljivija da Mileta Radulović nije odbranio penal Vujoviću u 79. minutu.
51 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.11.2016. 17:01h

Fudbaleri Budućnosti povećali su prednost na vrhu na sedam bodova u odnosu na Mladost, koja je u derbiju 13. kola Telekom 1. CFL igrala 1:1 sa Sutjeskom u Nikšiću.

Budućnost je do desete pobjede ove sezone došla je golovima Rista Radunovića u 17. iz jedanaesterca, Gorana Vujovića u 43. i 48, Milivoja Raičević u 57. i Velizara Janketića u 91. minutu.

Mladost je kraj Bistrice povela u 7. minutu golom Vlaisavljevića, nakon katastrofalne greške golmana Sutjeske Giljena, ali su domaći izjednačili samo četiri minuta kasnije, sjajnim golom Dejana Zarubice iz slobodnog udarca.

Rezultat iz 11. minuta - 1:1, bio je i krajnji, iako je do kraja meča mogao da se promijeni na obje strane.

Mladost je ostala druga na tabeli, ali sada ima sedam bodova manje od Budućnosti, dok je Sutjeska ustupila treću poziciju Zeti, koja je na stadionu Koma na Zlatici savladala Bokelj golom Igora Vujačića u 4. minutu sudijske nadoknade.

Pobjede su ostvarili i fudbaleri Dečića i Grblja.

Dečić je u Tuzima, golovima Edvina Kuča u 33. i 37. minutu, savladao bjelopoljsko Jedinstvo 2:1 i upisao šesti trijumf.

Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Sefan Đorđević u 87. minutu.

Zeta je u podgoričkom naselju Zlatica pobijedila kotorski Bokelj 1:0, a pitanje pobjednika odlučio je Igor Vujačić u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Minimalan trijumf upisao je i Grbalj, koji je u Danilovgradu savladao Iskru 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Đorđije Vukčević u 87. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Lovćena, koji su u Pljevljima igrali 1:1.

Japanac Noma doveo je domaćina u vođstvo u 80. kinutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Dejan Pepić u 82. minutu.

Rezultati 13. kola:

ISKRA - GRBALJ 0:1 (0:0)

Vukčević 87.

BUDUĆNOST - PETROVAC 5:0 (2:0) (Vujović promašio penal u 79. minutu)

Radunović (penal) 17, Vujović 43, 48, Raičević 57, Janketić 90+1.

DEČIĆ - JEDINSTVO 2:1 (2:0)

Kuč 33, 36 - Đorđević 89.

RUDAR - LOVĆEN 1:1 (0:0) (Radanović promašio penal u 42. minutu)

13:00 h Lovćen Lovćen _ : _ Dečić Dečić Stadion Obilića poljana
13:00 h Jedinstvo Jedinstvo _ : _ Budućnost Budućnost Gradski stadion Bijelo Polje
13:00 h Petrovac Petrovac _ : _ Iskra Iskra Stadion pod Malim brdom