Osasuna odnijela bod sa San Mamesa poslije devet godina

Raul Garsija, Foto: Www.athletic-club.eus
Ažurirano: 30.10.2016. 19:46h

Devet godina je trebalo fudbalerima Osasune da San Mames napuste neporaženi. Od 26. avgusta 2007. godine je trajala crna serija sve do danas, kada je tim iz Pamplone remizirao sa Atletikom u Bilbaou (1:1).

Prava uzbuđenja su viđena samo sredinom prvog poluvremena. Gosti su poveli preko Oriola Rijere u 23. minutu, nakon dobro izvedenog kornera Roberta Toresa.

Pet minuta kasnije je Raul Garsija uzvratio i udarcem glavom postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.

Atletik je do kraja imao inicijativu, imao ukupno 18 šuteva ka golu, ali nije mogao do pobjede.

U prvom meču nedjeljnog programa, Eibar je poslije preokreta stigao do pobjede nad Viljarealom, kojem je to prvi poraz u sezoni.