Čelsi drži korak za vodećima: Azar i Kosta odradili Sautempton

61 pregleda 0 komentar(a)
Dijego Kosta, Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.10.2016. 18:03h

Nakon 10 kola u Premijer ligi može da se kaže da u ovom trenutku postoje makar četiri ravnopravna kandidata za titulu.

Mančester siti, Arsenal i Liverpul dijele prvo mjesto, a sve sigurnije ih prati Čelsi, koji je pobijedio četvrti put zaredom. I to je uradio bez primljenog gola - sada su "plavci" slavili protiv Sautemptona (2:0).

Na "Sent Meriju" je utakmicu otvorio gol Edena Azara u 6. minutu, a ispostavilo se da je tačku na mali derbi stavio Dijego Kosta u 55. minutu golčinom sa 25 metara.

Саутгемптон - Челси 0:2. Обзор матча. Английская Премьер-лига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Čelsi ima samo bod manje od vodeće trojke, nakon 10. runde je na dva boda prednosti u odnosu na Totenhem, a čak sedam od Mančester junajteda.

Everton je prekinuo seriju od pet utakmica bez poraza, iako je Vest Hem dugo izgledao kao tim koji može da odnese i tri boda sa "Gudison parka".

Na kraju, "čekićari" su poklekli - "karamele" su pobijedile sa 2:0 golovima Romelua Lukakua i Rosa Barklija.

Эвертон - Вест Хэм (Обзор матча) "MyFootball.ws" от MyFootball.ws - Футбол онлайн на Rutube.

Vest Hem je kod 0:0 imao šanse da povede (promašivali su Antonio i Ogbona), pa je Slaven Bilić morao da se pomiri sa prvim porazom u oktobru.

Lukaku je opet bio strijelac, a današnji pogodak mu je ukupno 50. u Premijer ligi.

Belgijanac je tek treći fudbaler Evertona u istoriji koji je dao 50 ili više golova u Premijer ligi - više od njega su postigli samo Dankan Ferguson (60) i Tim Kejhil (56).

"Pomalo smo bili izgubili samopouzdanje zbog slabijih rezultata u prethodnom periodu, zato smo i bili onako u grču u prvom poluvremenu. Drugo je, međutim, bilo po mom ukusu. Mislim da je naša pobjeda zaslužena", istakao je menadžer Evertona Ronald Kuman.

Sautempton - Čelsi 0:2