Kiks Rome u Empoliju, istorijska pobjeda Krotonea, novi poraz Intera

“Vučica” je remizirala na gostovanju Empoliju (0:0), pa za liderom i šampionom Juventusom kasni četiri boda
66 pregleda 0 komentar(a)
Đakomo Bonaventura, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.10.2016. 21:51h

Roma je izgubila korak za Juventusom - nakon četiri vezane pobjede u Seriji A, “vučica” je remizirala na gostovanju Empoliju (0:0), pa za liderom i šampionom kasni četiri boda.

Oba tima su imala po nekoliko sjajnih prilika, ali su poljski golmani Lukaš Skorupski i Vojćih Šćešnji sačuvali mreže.

"Potrebno je koristiti šanse, ne samo stvarati ih. Tako se pobjeđuju ovakve utakmice", rekao je Lućano Spaleti.

Милан - Пескара 1:0. Обзор матча. Итальянская Серия А 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milanu je gol Đakoma Bonaventure iz slobodnog udarca u 49. minutu bio dovoljan za pobjedu nad Peskarom i povratak u zonu Lige šampiona, dok je Krotone upisao istorijsku pobjedu.

"Javnost potcjenjuje Peskaru, ali je u pitanju ekipa koja igra veoma dobar fudbal i koju jako poštujem. Za mene ova tri boda vrijede jednako kao protiv Juventusa prošle subote", kazao je trener "rosonera" Vinćenco Montela.

Kalabrezi, koji su debitanti u Seriji A, savladali su Kjevo golovima Marćela Trote iz penala i Dijega Falćinelija u sudijskim nadoknadama prvog i drugog poluvremena.

Lacio je nastavio niz bez poraza, koji traje već pet utakmice, a treća žrtva u toj seriji je bio Sasuolo.

Zanimljivo, sva tri gola su postignuta za sedam minuta - Senad Lulić je u 50. donio vođstvo "nebesko-plavima", Ćiro Imobile u 55. povisio, da bi konačni rezultat već u 57. postavio Gregoar Defrel.

"Mučimo se zbog povreda i drugih problema, ali je ekipa dokazala da je spremna da u svakom trenutku ostane kompaktna", istakao je trener Lacija Simone Inzagi.

Trener Rimljana se osvrnuo i na učinak Imobilea, koji je postigao osam golova na 11 mečeva.

"Ima nevjerovatan karakter. Odavno nisam vidio igrača da je tako gladan golova", dodao je mlađi od braće Inzagi.

A tim kojem ne ide nikako je Inter, pa je teško vjerovati da će Frank de Bur i nakon ovog poraza ostati trener.

"Crno-plavi" su sada izgubili u Đenovi od Sampdorije, a tri boda domaćinu donio je Fabio Kvaljarela u 44. minutu.