Morata vratio Real na vrh, Sevilja srušila Atletiko

Napadač španske reprezentacije je u 75. minutu zamijenio strijelca prvog gola Karima Benzemu, i u 83. riješio meč sa Atletik Bilbaoom (2:1).
Alvaro Morata, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.10.2016. 20:57h

Alvaro Morata je vratio Real na 1. mjesto Primere.

Francuz je doveo "merengese" u vođstvo u 7. minutu, a u 27. je izjednačio Sabin Merino. Baskijci su imali nekoliko šansi da preokrenu, a najbolju je propustio Injaki Vilijams.

Real je, ipak, više napadao i trijumf je zaslužen.

Реал Мадрид - Атлетик 2:1. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 9 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Time je pretekao Sevilju, koja je nekoliko sati bila lider Primere nakon pobjede u derbiju 9. kola protiv Atletika (1:0).

U svom 12. meču protiv kluba iz Andaluzije, Dijego Simeone je doživio prvi poraz. Nakon šest pobjeda i pet remija, timu sjajnog Argentinca je presudio Stiven N'Zonzi u 73. minutu,

Četiri minuta kasnije je sve bilo gotovo, jer je Koke dobio drugi žuti karton...

Севилья - Атлетико 1:0. Обзор матча. Испанская Примера 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Viljareal je gubio na poluvremenu od Las Palmasa, ali je Nikola Sansone u 64. izjednačio, a publiku na "Madrigalu" zapalio Sedrik Bakambu u 92. minutu.