Sigurne Budućnost i Mladost, Zeta i Rudar slavili u gostima

Budućnost je do trijumfa došla golovima Milivoja Raičevića u 33. i Gorana Vujovića u 59. minutu.
Milivoje Raičević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.10.2016. 15:01h

Budućnost je upisala osmu pobjedu u sezoni - lider je na svom terenu porazio Grbalj 2:0.

Podgoričani su do trijumfa došli golovima Milivoja Raičevića u 33. i Gorana Vujovića u 59. minutu.

Mladost, koja brani trofej, slavila je u podgoričkom naselju Stari aerodrom protiv Bokelja 3:1.

Domaćin je slavio golovima Borisa Kopitovića u 8, Zorana Petrovića u 33. i Miljana Vlaisavljevića u 45. minutu. Jedini pogodak za Bokelj postigao je Jovan Vučinić u 53. minutu.

Minimalan trijumf upisala je Zeta, koja je na Cetinju savladala Lovćen 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Miloš Krkotić u 49. minutu.

U gostima je slavio i Rudar, koji je bio bolji od Petrovca 2:1. Dvostruki strijelac, za treći trijumf pljevaljskog tima ove sezone, postigao je Japanac Šo Jamamoto u 5. i 20. minutu. Jedini pogodak za Petrovac, koji je doživio peti poraz, postigao je Aleksandar Vujačić u 67. minutu.

Iskra i Dečić igrali su u Danilovgradu 0:0, a golova nije bilo ni u duelu Jedinstva i Sutjeske u Bijelom Polju.

Adrović i dalje u vođstvu na listi strijelaca

Fudbaler Mladosti, Admir Adrović, sa pet postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, poslije 11 odigranih kola, postigli Radomir Đalović iz Budućnosti, golgeter Dečića Vule Vujačić I mladi reprezentativac Mladosti, Zoran Petrović.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Ivan Marković (Rudar), Šaleta Kordić (Zeta), Miloš Krkotić (Zeta), Miloš Nikezić (Bokelj), Veljko Vuković (Sutjeska), Bojan Božović (Sutjeska), Goran Vujović (Budućnost), Milivoje Raičević (Budućnost) i Aleksandar Vujačić (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.