Atletiku derbi Baskije, Valensija pobijedila u Hihonu, moćni Viljareal

Atletik Bilbao, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 16.10.2016. 20:46h

Atletik Bilbao je u zoni za evropska takmičenja nakon što je poklonio navijačima jednu od onih pobjeda kojima se najviše raduju.

Uz trijumfe nad Real Madridom, Baski se najviše raduju pobjedi nad Sosijedadom, i ona je stigla u sjajnom meču na "San Mamesu" - Atletik je pobijedio sa 3:2.

A loše je počelo za domaćina, jer je Zurutuza u 16. minutu donio prednost Sosijedadu, koju su gosti držali do poluvremena.

Nastavak je, međutim, pripao Atletiku - Iker Muniain je izjednačio u 51. a već u 60. je Aric Aduriz preokrenuo poslije asistencije tamnoputog Injakija Vilijamsa.

Viljareal je nokautirao Seltu (5:0) i deveto kolo će dočekati sa istim brojem bodova kao Barselona - 16.

Roberto Sorijano je golovima u 8. i 12. minutu načeo goste, a do poluvremena je pobjedu zaokružio Sedrik Bakambu. Do kraja je autogol dao i Danac Danijel Vas, a upisao se i Manuel Trigeros.

Valensija je slavila na gostovanju Sportingu u Hihonu (2:1) i najavila izlazak iz krize. Tri boda "slijepim miševima" donio je dvostruki strijelac Mario Suares.

Alaves i Malaga su odigrali bez pobjednika, iako je domaćin vodio od samog starta, još od 9. minuta i gola Dejversona.

Bod Malagi je donio bivši defanzivac Tventea - Venecuealanac Rikardo Rosales u 85. minutu.