Budućnosti tri boda u Tuzima, Mladost pala u Radanovićima

Budućnost je do trijumfa protiv Dečića došla golovima Nikole Vukčevića u 25. i Nikole Vujovića u 51. minutu. Jedini pogodak za Dečić postigao je Vule Vujačić u 32. minutu.
50 pregleda 0 komentar(a)
Dečić - Budućnost, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 15.10.2016. 14:35h

Budućnost je dobila derbi u Tuzima i zahvaljujući porazu Mladosti u Radanovića ima pet bodova prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona.

Budućnost je do trijumfa protiv Dečića došla golovima Nikole Vukčevića u 25. i Ivana Pejakovića u 51. minutu. Jedini pogodak za Dečić postigao je Vule Vujačić u 32. minutu.

Mladost je u Radanovićima poražena od Grblja 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Vojin Pavlović u 68. minutu.

Bokelj i Lovćen igrali su u Kotoru 0:0, dok je Zeta pod Goricom, golom Pjetera Ljljđuraja u 32. minutu, trijumfovala u duelu sa bjelopoljskim Jedinstvom rezultatom 1:0.

Sutjeska i Petrovac igrali su u Nikšiću 0:0, a golova nije bilo ni u Pljevljima, u duelu Rudara i Iskre.

Adrović i dalje u vođstvu na listi strijelaca

Fudbaler Mladosti, Admir Adrović, sa pet postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, poslije deset odigranih kola, postigli Radomir Đalović iz Budućnosti i golgeter Dečića Vule Vujačić, dok su se po tri puta u listu strijelaca upisali Ivan Marković (Rudar), Šaleta Kordić (Zeta), Miloš Nikezić (Bokelj), Zoran Petrović (Mladost), Veljko Vuković (Sutjeska) i Bojan Božović (Sutjeska).

Po dva gola postigli su Aleksandar Vujačić (Petrovac), Nedeljko Vlahović (Rudar), Marko Vuković (Rudar), Luka Klikovac (Zeta), Miloša Krkotić (Zeta), Pjeter Ljuljđuraj (Zeta), Aleksandar Macanović (Bokelj).

Strijelci po dva gola su i Dejan Ognjanović (Bokelj), Danko Kovačević (Iskra), Ilija Tučević (Grbalj), Vojin Pavlović (Grbalj), Jovan Nikolić (Sutjeska ), Edvin Kuč (Dečić) i Milivoje Raičević (Budućnost).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.

13:30 h Petrovac Petrovac _ : _ Rudar Rudar Stadion pod Malim brdom
13:30 h Jedinstvo Jedinstvo _ : _ Sutjeska Sutjeska Gradski stadion Bijelo Polje
13:30 h Lovćen Lovćen _ : _ Zeta Zeta Stadion Obilića poljana
13:30 h Mladost Mladost _ : _ Bokelj Bokelj Trening kamp FK Mladost