Majstorije Tadića donijele tri boda Srbiji, slavile i Italija i Španija

Fudbalska reprezentacija Španije, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.10.2016. 20:56h

Srbija je krunisala pobjedu u Moldaviji u četvrtak i ovu akciju kvalifikacija za Mundijal završila sa maksimalnih šest bodova.

U Beogradu je pala Austrija (3:2), a junak Srbije je bio Dušan Tadić, asistent kod prva dva gola Aleksandra Mitrović, a onda i strijelac za tri boda u 74. minutu.

Austrijanci su se dva puta vraćali u igru, i to nakon grešaka Stefana Mitrovića, ali nakon pogotka asa Sautemptona nisu imali odgovor...

Сербия 3-2 Австрия - Обзор матча - 09.10.2016 от Football Live на Rutube.

U istoj grupi, Vels je primio prvi gol na svom terenu nakon 481 minut i to je bilo dovoljno da Gruzija odnese bod iz Kardifa - 1:1.

Garet Bejl je u 10. minutu donio prednost „zmajevima”, ali je zasluženi bod Gruziji obezbijedio Tornike Okrijašvili, čak su gosti nakon izjednačenja imali tri velike šanse da preokrenu...

Tri boda u gostima ostvarila je Republika Irska - slavila je u Moldaviji sa 3:1.

Hrvatska nije briljirala, daleko od toga, ali je osvojila tri boda u Tampereu najviše zahvaljujući tome što je igrala protiv skromnog protivnika.

"Vatreni" su savladali Finsku rezultatom 1:0 u grupi I, upisali drugi trijumf u prva tri kola (nakon što su savladali Kosovo i remizirali sa Turskom), a jedini pogodak dao je Mario Mandžukić.

Napadač Juventusa tako u reprezentaciji radi ono što mu u klubu nikako ne ide - potvrdio je golgetersku formu, pošto je u četvrtak upisao het-trik protiv Kosova u Skadru.

Finland - Croatia 0-1 (9 october 2016, World Cup qualification 2018) от Независимый спорт на Rutube.

U istoj grupi, Island je bio bolji od Turske (2:0), dok je Ukrajina je u poljskom Krakovu lako izašla na kraj sa Kosovom - trijumfovala je sa 3:0 golovima Amira Rahmanija (autogol), Andrija Jarmolenka i Ruslana Rotana.

Italija i Španija, favoriti u grupi G, upisali su pobjede, s tim što su se "azuri" mučili u Skoplju protiv Makedonije.

Албания 0-2 Испания - Обзор матча - 09.10.2016 от Football Live на Rutube.

Na kraju je bilo 3:2, a pobjedonosni gol postigao je dvostruki strijelac Ćiro Imobile u sudijskoj nadoknadi.

Macedonia - Italy 2-3 (9 october 2016, World Cup qualification 2018) от Независимый спорт на Rutube.

Španci su u Albaniji pobijedili rezultatom 2:0 - pogocima Dijega Koste i Nolita.

Grupa D: Srbija - Austrija 3:2 (A. Mitrović 6, 23, Tadić 74 - Sabicer 15, Janko 62), Moldavija - Republika Irska 1:3 (Bugajev 45+1 - Long 2, Meklin 69, 76), Vels - Gruzija 1:1 (Bejl 10 - Okrijašvili 57);

Grupa G: Izrael - Lihtenštajn 2:1 (Hemed 3, 16 - Gopel 49), Albanija - Španija 0:2 (Kosta 55, Nolito 63), Makedonija - Italija 2:3 (Nestorovski 57, Hasani 59 - Beloti 24, Imobile 75, 90+2);

Grupa I: Island - Turska 2:0 (Toprak (autogol) 42, Finbogason 44), Finska - Hrvatska 0:1 (Mandžukić 18), Ukrajina - Kosovo 3:0 (Rahmani (autogol) 31, Jarmolenko 81, Rotan 87).