Savić i Atletiko opet odradili Bajern

Crnogorski defanzivac Stefan Savić ostao je na terenu svih 90 minuta i odigrao još jedan perfektan meč protiv Bajerna i svog najtežeg protivnika, Roberta Levandovskog - 1:0 za Atletiko
51 pregleda 5 komentar(a)
Savić, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.09.2016. 21:02h

Atletiko je opet pobijedio Bajern, u reprizi prošlosezonskog polufinala Lige šampiona.

Derbi 2. kola grupe D na "Visente Kalderonu" završen je pobjedom španskog tima sa 1:0 - baš kao prošle sezone u prvom meču polufinala.

Strijelac je bio Janik Fereira Karasko u 35. minutu - sjajnim udarcem od stative Belgijanac je realizovao polukontru nakon greške odrane Bajerna.

Atletiko je bio bolji, a u 84. minutu je propustio priliku da zabilježi ubedljiviju pobjedu, pošto je Antoan Grizman promašio penal (pogodio prečku).

Crnogorski defanzivac Stefan Savić ostao je na terenu svih 90 minuta i odigrao još jedan perfektan meč protiv Bajerna i svog najtežeg protivnika, Roberta Levandovskog.

U istoj grupi, Rostov i PSV su u Rusiji igrali neriješeno 2:2. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Dmitrij Poloz u 8. i 37. minutu, a golove za goste dali su Davi Proper u 14. i Luk De Jong u nadoknadi poluvremena.

PSV je u 56. minutu propustio šansu za pobjedu, pošto je De Jong promašio penal.

U grupi A, fudbaleri Arsenala pobijedili u Londonu ekipu Bazela sa 2:0.

Arsenal je do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona stigao golovima Volkota u 7. i 26. minutu.

Oba pogotka Volkot je postigao poslije asistencija Aleksisa Sančesa. Sančes je prvo u sedmom minutu ubacio loptu s lijeve strane, a Volkot je glavom poslao u mrežu, a potom su njih dvojica kombinovali po desnoj strani, a Volkot je tu akciju završio novim golom.

I Pari Sen Žermen je upisao prvu pobjedu, pošto je večeras u Razgradu pobijedio Ludogorec sa 3:1.

Bugarski šampion je poveo golom Natanaela u 16. minutu iz slobodnog udarca, ali je PSŽ potom preokrenuo rezultat.

Preokret je započeo Blez Matuidi, koji je u 41. minutu izjednačio na 1:1, a pobjedu PSŽ-u donio je Edinson Kavani golovima u 55. i 60. minutu.

Ludogorec je imao veliku priliku da unese neizvjesnost u meč, ali Kosmin Moti u 59. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

Fudbaleri Napolija pobijedili su na svom terenu portugalsku Benfiku sa 4:2 u utakmici drugog kola grupe B.

Poslije pobjede nad Dinamom iz Kijeva u prvom kolu, italijanska ekipa je stigla do novog trijumfa u najjačem evropskom takmičenju.

Mrežu Benfike "načeo" je Marek Hamšik u 20. minutu, na 2:0 povisio je Dris Mertens u 51, da bi Arkadijuš Milik tri minuta kasnije bio precizan iz jedanaesterca. Četvrti gol za Napoli, a svoj drugi na meču, postigao je Mertens u 58. minutu.

Golove za Benfiku postigli su Gonsalo Guedeš u 71. i Eduardo Salvio četiri minuta prije kraja meča.

Fudbaleri Bešiktaša i kijevskog Dinama su u Istanbulu odigrali neriješeno 1:1.

Turska ekipa povela je golom Rikarda Kvarežme u 29. minutu iz slobodnog udarca, a izjednačenje Dinamu doneo je Viktor Cigankov u 65. minutu.

U grupi C, Barselona je pobijedila Borusiju Menhengladbah poslije preokreta u gostima sa 2:1.

Barselona, koja je igrala bez najboljeg igrača Lionela Mesija zbog povrede prepona, neočekivano je gubila od 34. minuta golom Torgana Azara, ali je u drugom poluvremenu izborila pobjedu.

Strijelci su bili Arda Turan u 65. i Đerar Pike u 74. minutu.

Barselona je pobjedom izbila na prvo mjesto na tabeli, tako što je iskoristila kiks Mančester sitija, koji je u Glazgovu igrao neriješeno 3:3 sa Seltikom.

Siti se "izvukao", pošto je tri puta gubio u Škotskoj.

Prednost Seltiku donosili su Musa Dembele u trećem, Rahim Sterling autogolom u 20. i ponovo Dembele u 55. minutu, dok je engleski klub izjednačavao golovima Fernandinja u 12, Sterlinga u 28. i Nolita u 55.

Seltik je remijem došao do trećeg mjesta na tabeli sa bodom, dok je Borusija posljednja bez učinka.