Atalanta lako pobijedila Krotone

Atalanta, Foto: Corrieredellosport.it
Ažurirano: 26.09.2016. 19:29h

Fudbaleri Atalante pobijedili su večeras u gostima Krotone sa 3:1 u šestom kolu italijanske Serije A.

Atalanta je u prvom poluvremenu deklasirala Krotone i praktično već tada riješila utakmicu, s obzirom na to da je poslije 45 minuta vodila s 3:0.

Gosti iz Bergama poveli su već u trećem minutu golom Andree Petagane, da bi na 2:0 u 40. minutu povisio Jasmin Kurtić.

U prvom minutu sudijsku nadoknade vremena Alehandro Gomes je sa ivice šesnaesterca sjajnim udarcem povisio na 3:0.

Atalanta je od 62. minuta igrala s igračem manje, pošto je Frank Kesi zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton.

Krotone je djelimično iskoristio brojčanu prednost, pošto je u 86. minutu stigao do gola, a strijelac je bio Simi.

Atalanta posle šest utakmica zauzima 16. mjesto sa šest bodova, dok je Krotone posljednji, 20. sa jednim bodom.