Grizman otključao bravu Deportiva, Selta slavila u Barseloni

Antoan Grizman, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.09.2016. 18:36h

Atletiko se dugo mučio, pokušavao da pronađe put do mreže Deportiva, ali je Herman Luks činio čuda na golu.

Bravu tima sa "Rijasora" je konačno otključao Antoan Grizman u 70. minutu, na asistenciju zemljaka Kevina Gameira.

To je Francuzu bio peti gol u Primeri, pa je dostigao Luisa Suaresa na čelu liste strijelaca.

Atletiko, u čijem timu nije bilo Stefana Savića, sada je opet treći na tabeli, sa dva boda manje od gradskog rivala Reala, a jednim od Barselone.

Isti broj bodova kao "kolćonerosi" (12) ima Viljareal, nakon što je na "Madrigalu" savladao Osasunu - 3:1.

Alešandre Pato je već u 5. minutu pogodio, na 2:0 je povisio Bruno Sorijano iz penala, a da gostima iz Pamplone nema spasa potvrdio je Italijan Nikola Sansone.

U prvom meču dana, Valensija je savladala Leganes na gostovanju (2:1) i upisala drugu pobjedu od dolaska privremenog trenera Voroa.

Heroji su bili Portugalac i Brazilac - Luis Nani je dao goli asistirao Mariju Suaresu, dok je Dijego Alveš odbranio penal Argentincu poljskog porijekla, Aleksandru Šimanovskom.

Rezultati 6. kola

Espanjol - Selta 0:2 (Rosi 90+1, Sisto 90+3)

Viljareal - Osasuna 3:1 (Pato 5, Sorijano (penal) 24, Sasone 39 - Tores (penal) 45+1)

Atletiko M. - Deportivo 1:0 (Grizman 70)

Leganes - Valensija 1:2 (Šimanovski 21 - Nani 34, Suares 52)