Kimih spasao Bajern, Ćićaritov het-trik u Majncu, prva pobjeda Verdera

Bajern Minhen, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.09.2016. 18:36h

Bajern je promašivao u Hamburgu, činilo se da je domaćin nekako pronašao način da zaustavi Bavarce, ali je veliku seriju šampiona nastavio Džošua Kimih.

Velikan iz Minhena je pobijedio sa 1:0 golom mladog reprezentativca u 89. minutu, nakon asistencije Franka Riberija i akcije koju je fenomenalnim pasom počeo Tijago Alkantara.

Prije toga, dugo je izgledalo da će golman HSV-a Rene Adler biti junak, ali Bajern je jednostavno prejak, pa je stigao do petog trijumfa u isto toliko kola u Bundesligi.

Гамбург 0-1 Бавария. Джошуа Киммих от Football Live на Rutube.

Drugu pobjedu ove sezone je upisao Bajer, i to na teškom gostovanju Majncu.

Slađe definitivno nije moglo - Majnc je vodio dva puta, „farmaceuti” se vraćali, a tri boda im je donio Havijer Ernandes, strijelac het-trika. Meksikanac je pobjedonosni gol postigao u 92. minutu.

Herta je u sudijskoj nadoknadi ostala bez trijumfa u Frankfurtu (3:3), dok je Borusija iz Menhengladbaha kod kuće rutinski savladala Ingolštat sa 2:0.

Nakon četiri vezana poraza na startu, te otkaza treneru Viktoru Skripnjiku, krenulo je i Verderu.

Вердер Бремен - Вольфсбург 2-1 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Германии) от Независимый спорт на Rutube.

"Zeleni" su pobijedili Volfsburg sa 2:1, iako su gubili do finiša - izjednačio je Lenart Ti u 86, a trijumf donio Čeh Teodor Gebre Selasije u sudijskoj nadoknadi.

Verder - Volfsburg 2:1 (Ti 86, Gebre Selasije 90+1 - Bauer (autogol) 69)

Augsburg - Darmštat 1:0 (Finbogason 47)

Borusija M. - Ingolštat 2:0 (Štindl 42, Vent 76)

Ajntraht - Herta 3:3 (Fabijan 39, Majer 45, Hektor 90+2 - Ibišević 19 (penal), 58, Esvajn 65)

Hamburger - Bajern 0:1 (Kimih 89)

Majnc - Bajer 2:3 (Mali 31, Bel 35 - Ernandes 32, 66, 90+2)