Derbi kola, najveći crnogorski duel, između Sutjeske i Budućnosti igra se u nedjelju od 16 sati na stadionu kraj Bistrice
9 komentar(a)
FK Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 24.09.2016. 15:03h

Četiri pobjede domaćina, samo jedan gol gostiju, bilans je pet utakmica 8.kola Telekom Prve lige, koje su odigrane danas.

Šampion Mladost je do vrha napunila mrežu Jedinstva, sa pet golova. Tri je postigao Admir Adrović (novi lider liste sttrijelaca sa pet golova, ispred Radomira Đalovića iz Budućnosti koji ima četiri), u 14, 21. i 64. minutu, a dva Zoran Petrović, u 37. i 74. minutu.

Zeta je na stadionu pod Goricom, golovima Vladislava Rogošića u 8. i Miloša Krkotića u 44. i 89. minutu, slavila protiv Iskre 3:1. Jedini pogodak za ekipu iz Danilovgrada postigao je Miloš Kalezić u 40. minutu.

Rudar je nastavio crnu seriju, protiv Dečića je upisao mršav remi, pa je najtrofejniji klub u samostalnoj Crnoj Gori (dvije titule, četiri Kupa) već sedam kola bez pobjede (četiri remija, tri poraza), koji je upisao samo na premijeri protiv Jedinstva (5:0). Pljevljaci ozbiljno ugrožavaju svoj negativni rekord od osam uzastopnih utakmica bez trijumfa (i to osam poraza!) u sezoni 2008/09.

Dečić je, sa druge strane, tek drugi put u nezavisnoj državi napustio stadion pod Golubinjom.

Bokelj je u Kotoru savladao Petrovac 3:0, golovima Lazara Pajovića u 16. i Dejana Ognjanovića u 59. i 68. minutu iz jedanaesteraca.

Grbalj je u Radanovićima savladao Lovćen 2:0, golovima Vojina Pavlovića u 40. i Adama Garuša u 75. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 16 sati u Nikšiću, sastaće se Sutjeska i Budućnost.