Fudbalski Bolt: Rišairo Živković 10,96 na 100 metara za gol u kontri

Rišairo Živković, Foto: Utreht
Ažurirano: 23.09.2016. 08:18h

Rišairo Živković je 20-godišnji napadač Ajaksa, na pozajmici u Utrehtu.

Holanđanin portugalsko-srpskih korijena je pravi fudbalski Bolt, što je na djelu potvrdio u Enšedeu.

U prvom kolu holandskog Kupa, njegov Utreht je u trećem minutu sudijske nadoknade ušao sa golom više od Tventea (2:1).

Suočeni sa eliminacijom, domaći su u posljednjem napadu, pri izvođenju kornera, u šesnaesterac rivala poslali i golmana Marsmana.

Odbrana Utrehta otklonila je opasnost, a zatim je uslijedila ekspresna kontra koju je Živković u sprinterskom maniru krunisao golom.

Izračunato je da je 100 metara pretrčao za 10 sekundi i 96 stotinki, što bi bio dobar rezultat i u atletskoj konkurenciji.

Pri tom, ne treba zanemariti da je omladinski reprezentativac Holandije prethodno odigrao 90 minuta i postigao prvi gol za svoj tim...